Чего ожидать украинцам в этом году от пенсионной реформы?

9 января 2019, 13:05
 

Запуск накопичувального рівня пенсійної системи поки переноситься. Єдине, що обіцяє зробити уряд цьогоріч так це надбавки до виплат колишнім військовим пенсіонерам та індексацію пенсій усім ураїнцям.

В уряді зазначають, що перерахунок пенсії, що відбуватиметься в Україні вперше, розпочнеться з березня, коли будуть отримані статистичні данні щодо рівня інфляції та зростання середніх зарплат за попередній рік. А от вже з січня мінімальна пенсія буде підвищена для тих чоловіків та жінок, яким вже виповнилося 65 років і чий стаж роботи більше відповідно 35-ти та 30-ти років, обіцяють, що їхня пенсія зросте на 172 гривні. Крім цього, пенсії українцям переховуватимуть ще двічі за рік через зростання прожиткового мінімуму, який з липня становитиме 1564 гривні, а з грудня - 1638 гривень. Адже прем’єр-міністр свого часу наголосив на важливості забезпеченння стабільності і прозорості роботи системи пенсійного забезпечення в країні в цілому.
 
Володимир Гройсман прем’єр-міністр України
 
Два найважливіших завдання: Пенсійний фонд має бути підготовлений до того, щоб з 1 січня 2019 року вчергове підвищити пенсії військовим пенсіонерам. А також підготуватися до того, щоб з 1 березня 2019 року провести перший в історії України масовий перерахунок і підвищення пенсій всіх інших категорій пенсіонерів. Завдання Пенсійного фонду не тільки в тому, аби платити пенсії нинішнім пенсіонерам. Треба дбати про пенсійне майбутнє кожного громадянина. 
 
Зараз в Україні в дії в основному пенсійна солідарна система, що забезпечує мінімальною та гарантованою пенсією всіх, хто вийшов на заслужений відпочинок. Принцип роботи такої системи полягає в тому, що з зарплат працівників автоматично відраховуються внески до Пенсійного фонду. 
 
Міністерство соціальної політики України
 
Результатом цього процесу є персональна база, яка відображає весь трудовий шлях людини - назву кожного місця роботи, посаду, тривалість стажу і суму сплачених внесків за кожен місяць роботи. Досягши пенсійного віку, громадянин звертається до Пенсійного фонду за призначенням пенсії, після чого набувають чинності страхові принципи роботи системи і починається розрахунок розміру пенсії. Для цього використовується єдина для всіх формула, де враховується розмір середньої заробітної плати в Україні за 3 роки перед зверненням за призначенням пенсії; зроблені внески, індивідуальний коефіцієнт заробітної плати і коефіцієнт страхового стажу.
 
З початку цього року в Україні мала б стартувати ще і накопичувальна система загальнообов"язкового пенсійного страхування. Її суть полягає в тому, що кожен українець або роботодавець від його імені з зарплати відкладає гроші на особистий державний рахунок, з якого до пенсії можна буде отримувати додаткові виплати. Але цей законопроект так і не був розглянутий в парламенті. Тож накопичувальна система пенсій поки відкладається, за словами міністра Мінсоцполітики, приблизно на рік. До того ж, що за його словами, противником впровадження цього виступає МВФ, де зазначають, що в Україні для цього ще немає законодавчої бази і фінансових ресурсів.   
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу