Албания и Харьков заинтересованы в развитии сотрудничества

13 декабря 2018, 16:01
 

Республіка Албанія відзначає День Незалежності і представники Албанії в Україні місцем проведення цих урочистостей обрали Харків, як місто побратим Тирани. Сьогодні албанська делегація з візитом у Першій столиці з тим, щоби обговорити перспективні плани співробітництва.

Вже з перших хвилин зустрічі з першим заступником Харківського міського голови Ігорем Тереховим Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Албанія в Україні Шпреса Курета не приховує свого захоплення Першою столицею. Зізнається, кожного разу по приїзду вирішує не тільки робочі питання, а й багато часу виділяє аби помиливутися Харковом. 
 
Шпреса Курета Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Албанія в Польщі (за сумісництвом в Україні) 
 
Харків чудовий. І не дивлячись на труднощі, ви розвиваєте місто. Я розумію, як це не просто, але завдяки вашій роботі Харків з року в рік стає все кращим. І ми зацікавлені в тому аби розширити наші ділові стосунки, для цього, переконані, є всі можливості і стосовно торговельного обігу між нашими країнами, і розвитку співпраці в сфері освіти, культури та бізнесу. 
 
Як зазначив, в свою чергу, перший віце-мер Ігор Терехов, місто зацікавлене у такій співпраці. Переконаий, що у такого співробітництва - велика перспектива. 
 
Ігор Терехов перший заступник Харківського міського голови 
 
К сожалению торговый оборот между Украиной и Албанией имеет тенденцию к снижению. Но думаю, это только тенденция, которая будет остановлена и думаю, что нам нужно вместе, кроме побратимских и партнёрских отношений между Харьковом и Тирана, всё таки возобновлять и экономические отношения. Мы заинтересованы в экспортно-импортных операциях. Мы заинтересованы, чтобы наш бизнес ехал в Албанию работал там и также хотим, чтобы албанский бизнес приезжал к нам 
 
До того ж Харків на сьогодні - одне із українських міст, що стабільно розвивається і має високу довіру міжнародних партнерів. 
 
Ігор Терехов перший заступник Харківського міського голови
 
Мы имеем устойчивый кредитный рейтинг и кредитное доверие наших финансовых партнёров. Хочу вам сказать, что единственный город - город Харьков получил кредитный ресурс в размере 320 миллионов евро на строительство метрополитена от двух европейских банков:  это Европейский банк реконструкции и развития и европейский инвестиционный банк. Получили порядка по 10 миллионов евро на закупку электротранспорта для города Харькова. Получаем сегодня кредитный ресурс тоже 10 миллионов евро на создание безопасных условий для движения в городе. Единственный город, который строит мусороперерабатывающее предприятие последнего поколения - это Харьков. 
 
Така динаміка у всіх сферах життєдіяльності і є головним критерієм бажання албанської сторони розвивати всебічні стосунки з Харковим, зазначила Шпреса Курета. Тому вже пропонують впровадити кілька проектів, зокрема відкрити центр з вивчення албанської мови в одному з університетів Харкова, встановити діалог між представниками бізнесу, а щодо культури - то встановити у Харкові пам"ятник Матері Терезі, а в Албанії монумент українському поетові Тарасу Шевченку.    
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу