В Харькове подымутся тарифы на отопление и горячую воду

22 октября 2018, 16:30
 

У Харкові підвищать тарифи на опалення та гарячу воду. Причини - збільшення рівня мінімальної зарплати, вартості покупної теплоенергії, а ще зростання послуг водопостачання та водовідведення. З цього приводу сьогодні пройшли громадські слухання.

Харківські теплові мережі. Тут вже вдруге проходять громадські слухання з приводу зміни тарифів. Їх погодили у нацкомісії з регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг.
 
Марина Магомедова заступник генерального директора КП «Харківські теплові мережі» з економіки
 
Тариф за одну Гкал с учетом тепловой энергии за услуги централизованного отопления и горячего водоснабжения за 1Гкал был 1238 грн 88 коп, стал 1307 гривен 39 копеек, рост на 68 гривен 51 копейку. Тариф за отопление одного метра квадратного без приборов учета был 31 гривна 69 копеек, будет 33 гривны 44 копейки, рост на гривну 75 копеек. Тарифы для горячего водоснабжения: был тариф с полотенцесушителем 73 гривны 29 копеек, будет 80 гривен 71 копейка, рост на 7 гривен 42 копейки и без полотенцесушителя тариф был 67, 74 и станет 74, 85, рост на 7 гривен 11 копеек.
 
Причин для зміни тарифів, пояснюють на підприємстві, чимало. Зокрема, збільшення рівня мінімальної зарплати, зростання вартості покупної теплової енергії, послуг водопостачання і водовідведення. Крім того, у тарифі для населення цей показник не переглядали з дві тисячі шістнадцятого року.
 
Марина Магомедова заступник генерального директора КП «Харківські теплові мережі» з економіки
 
Уровень прожиточного минимума, который заложен был при расчете наших тарифов существующих по населению составлял 1 491 грн, это средний уровень. На сегодняшний прожиточный минимум составляет 1841 грн, при чем действует несколько коэффициентов. Также на рост тарифов на услуги горячего водоснабжения повлиял рост услуг водоснабжения на 54,8%. Тоже самое, пересмотра давно не было, поэтому возникла необходимость на увеличение тарифа, чтобы предприятие не несло убытков.
 
Наразі, розповідають на підприємстві, катастрофічно не вистачає кадрів. Укомлектування на рівні сімдесяти-вісімдесяти відсотків. Через невисоку зарплату люди звільняються. Після зростання працівникам вдасться підвищити платню, проте всього на сімнадцять-двадцять відсотків.
 
Сергій Андрєєв генеральний директор КП «Харківські теплові мережі»
 
Это решение национальной комиссии о том, что средняя заработная плата, закладывая в тариф тепловых сетей, должна быть где-то на уровне средней заработной платы по региону. С моей точки зрения, это неправильный подход по одной простой причине. В Харьковском регионе средняя заработная плата значительно ниже, чем в целом по Украине.
 
Тож у майбутньому, зазначив Сергій Андрєєв, це питання ще потрібно вирішувати. Нові тарифи розпочнуть діяти після опублікування у газеті "Урядовий кур'єр". 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу