Кабмин повысил цены на газ для населения

20 октября 2018, 15:39
 

Кабмін підвищив ціни на газ для населення. За рішенням, що було прийнято на позачерговому засіданні  підвищення слід очікувати вже з 1 листопада цього року. 
 
Володимир Гройсман Прем'єр-міністр України
 
Більше року ми вели перемовини з МВФ про те, щоб зняти з порядку денного питання підвищення ціни на газ. Ще з липня ми працювали над тим, щоб знайти певні компромісні рішення щодо цього, але можу сказати, що як ми всі розуміємо - не все в наших силах і не все в моїх силах. На привеликий жаль від часу нашої незалежності, а особливо з 2005 по 2013 рік були накопичені величезні борги самою державою 50 мільярдів доларів. І зараз настав той час, коли ці борги слід повертати. А зобов'язання щодо ціни, вирівнювання ціни, для промисловості і приватних домогосподарств ще було взято Україною в 2008 році. В тому числі і під ці зобов'язання були взяті ті кридити, які ми сьогодні обслуговуваємо, які залишились величезним тягарем для кожної української родини. 
 
Так за словами прем'єра замість 60%, що вимагав МВФ, ціна на газ з 1 листопада 2018 року зросте лише на 23%. Це вимушений крок, щоб країна могла далі розвиватися, додав Володимир Гройсман.
 
Володимир Гройсман Прем'єр-міністр України
 
Якщо ми не зможемо продовжити відносини з міжнародними партнерами, ми не зможемо виплачувати борги. Україна може бути введена в дефолт... А що таке дефолт? Я думаю, всі пам"ятають, багато українських родин, 90-ті роки - гіперінфляція, зростання цін, знецінення заробітних плат. Ледве-ледве ми після 2014-2015 року наслідків російської агресії почали відновлювати економіку. І наше завдання сьогодні стратегічне в тому, щоб підсилювати це зростання. Щоб у людей були більш стабільні доходи, були стабільні ціни і щоб Україна стала більш економічно сильнішою. 
 
Але держава захистить тих, хто потребує її допомоги, кажуть в Уряді Гройсана - малозабезпечені громадяни отримають субсидію на сплату житлово-комунальних послуг. А вже з січня 2019 року в Україні запрацює монетизація субсидій. Українці будуть отримувати від Уряду "живі" гроші для оплати комунальних послуг. Все, що буде заощаджено завдяки розумному споживанню енергоресурсів, залишатиметься людям.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу