Полицейские, которые издевались над людьми, пока остаются под стражей

11 октября 2018, 15:47
 

Троє у СІЗО, один під цілодобовим домашнім арештом. Прокуратура Харківської області викрила групу поліцейських, які підозрюються у отриманні хабарів та знущаннях над людьми. Сьогодні у суді був день апеляцій від захисту та прокуратури.

Вони не захищали людей і не стояли на варті правопорядку... Вони самі порушували закон, і перетворили свою роботу на бізнес з вимаганням грошей.
 
Все відбувалося, за словами слідства, у поліцейському відділку на станції метро Південний вокзал. Починалося все з проханням показати документи, а далі - за відпрацьованою схемою. Проводили в поліцейську кімнату на огляд.
 
Віта Дубовик речник прокурора Харківської області
 
Потерпілими ставали люди, які здебільшого не сильно обізнані у своїх правах - на що вони мають право, на що має працівник поліції. І тому можна сказати, що підозрювані скористалися їх правовою неграмітностю і залякували їх психологічно. Люди фактично самі віддавали ті гроші, що в них були при собі. 
 
Слідством вже задокументовано принаймні два епізоди отримання неправомірної вигоди. Схема дій підозюваних була приблизно однаковою, зазначають в прокуратурі області. Ось як в цьому випадку, коли патрульні повідомили жінці, що вона не має права носити з собою документи своєї матері, пенсійне посвідчення та банківську картку, тому вони звернуться до компетентних органів, щоб виплати пенсій припинили. Жінка на колінах благала правоохоронців не забирати у її мами гроші, але "вирішити" питання вдалося лише хабарем.
 
Віта Дубовик речник прокурора Харківської області
 
Після оприлюднення інформації про затримання підозрюваних в цьому кримінальному провадженні були ще звернення громадян, зараз вони опрацьовуються, і ми не виключаємо, що будуть ще додаткові звернення. 
 
До трьох підозрюваних працівників патрульної поліції застосовано запобіжний захід - тримання під вартою строком на 60 днів. До 24 листопада включно. Ще одного фігуранта справи відправили під цілодобовий домашній арешт. Сьогодні прокуратура просила у суддів змінити запобіжний захід на тримання під вартою. Бо є певні ризики.
 
Віта Дубовик речник прокурора Харківської області
 
Це і можливість впливати на свідків, на потерпілих, можливість знищувати, або спотворювати докази. Крім того окремо хочеться наголосити на тому, що злочини, в яких підозрюються особа - це тяжкі злочини. До того ж людині інкріміновано одразу кілька епізодів протиправної діяльності. Адже це говорить, що людина протягом певного часу скоріш за все скоївала злочини. Тому, якщо людина буде знаходитись не під вартою, то вона може скоїти інші злочини. 
 
Після тривалого розгляду всіх апеляцій питання зміни запобіжного заходу залишили відкритим. Наступне засідання суду відбудеться 25 жовтня.

Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу