В Харькове проходит Европейская конференция по раннему вмешательству

10 октября 2018, 13:29
 

Україна вперше приймає Європейську конференцію з раннього втручання і проходить вона у Харкові. До Першої столиці з'їхались майже 300 фахівців зі всієї Європи, владники, представники Міністерства соцполітики аби удосконалити роботу з підтримки, супроводу і розвитку дітей з особливими потребами, розробити систему надання таких послуг в контексті українських реалій, та закріпити її на національному рівні законодавчо.

Фахівці з США, Австралії, Бразилії, Еквадору, Сербії та ще багатьох країн сьогодні зібрались у Харкові на першу в Україні Європейську конференцію з раннього втручання. Вони готові поділитися своїм досвідом і перейняти досвід Харкова щодо надання послуг родинам, які виховують дітей з особливими вадами розвитку. Бо впевнені, чим раніше виявити такі проблеми, тим більше шансів ефективно допомогти малечі соціалізуватися в суспільстві. 
 
Ана Серано голова Європейської асоціації з раннього втручання (Португалія)
 
Зараз ми плідно співпрацюємо з колегами з України, зокрема Харкова, бо впровадження ранього втручання набирає обертів. Дуже важливо допомогти дітям саме у ранньому віці аби вони стали повноправними членами громади вже з перших років свого життя. Тема cьогоднішньої конференції - "Назустріч новій парадигмі - через партнерство професіоналів, сімей та суспільства".  
 
Серед учасників і батьки зі всієї України, які стикнулись з проблемами виховання особливих дітей. Вони на собі вже відчули наскільки необхідна родинам така підтримка. 
 
Ніна Арсентьєва мати дитини з особливими потребами (м.Харків)
 
А мы многому научились. Самое главное, мы научились, первое, я приняла своего ребёнка не только разумом, потому что так надо и второе, не только я но и вся моя семья, а у меня кроме Илюши есть муж и трое детей, мы научились общаться с ребёнком, понимать, а он понимает нас. разве это не круто, разве это не классно?!   
 
Харків був обраний містом проведення цієї конференції не випадково. Адже питанням впровадження послуг раннього втручання почали займатися ще майже 20-ть років тому. І за цей час досягли чималих результатів. Створено спеціальні центри та кабінети, мультидисциплінарні бригади фахівців психологів, реабілітологів, педіатрів, а також батьківський клуб - загалом цІла система структур, яка працює в цьому напрямку. 
 
Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я і соціального захисту населення 
 
То, что в Харькове сегодня проходит этот форум - это результат того опыта, который накоплен в нашем городе. В Украине такого опыта нет. Многие регионы только в начале пути, они начинают идти теми шагами, которые мы давно уже прошли. Поэтому Международная ассоциация раннего вмешательства, желая провести такой форум выбрала Харьков как площадку, потому что нам есть что показать, рассказать.  
 
І саме громадскість Харкова свого часу звернула увагу владників на актуальність цієї проблеми. Відтоді працюють разом. 
 
Анна Кукуруза голова БФ
 
Харьков был первым городом в Украине, где общественная инициатива общественной организации была принята государством, муниципалитетом фактически. Начиная с 2010 года было открыто 2 центра раннего вмешательства в городских поликлиниках, когда деньги платил городской бюджет и это было таким примером важным и нужным. 
 
А сьогодні це питання має вийти на національний рівень, переконані фахівці. Тож в рамках конференції, окрім майстер-класів, дискусій, вивчення спеціальних методик роботи з дітьми з інвалідністю і їхніми родинами, ще й вирішили розробити пропозиції щодо створення Закону з раннього втручання, який би дозволив систематизувати цю роботи і залучити до неї якомога більше учасників. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу