Судья Андрей Антонов, который вел дело Геннадия Кернеса подал в отставку

20 августа 2018, 14:09
 

Суддя Андрій Антонов, який вів справу Геннадія Кернеса та двох його охоронців подав у відставку. Як зазначили у Вищій раді правосуддя, головним мотивом такого рішення Андрій Антонов назвав тиск, що чиниться на нього. У своїй заяві служитель Феміди написав, що закиди прокуратури про неправомірність рішення дискредитують його як суддю.

Андрій Антонов суддя Київського райсуду м. Полтави 
 
Несмотря на то, что никто из прокуроров Генеральной прокуратуры Украины не присутствовал при объявлении решения, почти сразу, 10.08.2018 года, представители ГПУ сообщили, что в отношении меня, как судьи открыли уголовное производство по статье 375 УК Украины, которая предусматривает уголовную ответственность за вынесение заведомо неправосудного приговора.
 
Також Андрій Антонов зауважив, що Національне агентство з питань запобігання корупції перевірятиме його декларації про доходи, починаючи з 2015 року і до 2017-го. Про такі  наміри у відомстві заявили ще 10 серпня. Це в той же день, коли суддя Антонов ухвалив рішення про закриття кримінального провадження відносно Геннадія Кернеса та його охоронців у зв'язку з неявкою сторони держобвинувачення, потерпілих та їх представників на дебати 7 засідань поспіль. Тоді почали лунати гучні звинувачення і персонально від очільника Генпрокуратури. Який при цьому зазначив, що всі 19 прокурорів не приїжджали до Полтави, бо були хворі.  
 
Та після таких заяв все лише почало набирати обертів довкола судді Андрія Антонова. Перша хвиля тиску на суддю, підкреслили захисники міського голови, розпочалась відразу, коли сторона обвинувачення зазнала фіаско в справі відносно Кернеса. Власне, коли екс-дружина Антона Геращенка, радника міністра МВС, повідомила, хто був замовником в справі проти Харківського міського голови. А останньою краплею для заяви про відставку для судді Антонова могло якраз стати порушення проти нього кримінального провадження. 
 
Андрій Циганков захисник Геннадія Кернеса
 
Порушення взагалі кримінальної справи за рішення, яке ще не набрало законної сили, а з таких підстав взагалі ще нікому не можна завдати будь-якої шкоди, це безумовний тиск та кримінальне переслідування судді за те, що він вирішив відповідну справу у повноваженнях, як і мав. Можливо, все це і стало підставою для того, щоб спровокувати його заяву про відставку. Окрім того, остання заява про відвід судді Антонова, яку подала помічник народного депутата Антона Геращенка - Зелькіна, вона впряму зазначала, що зазначена заява про відвід подана з тим, що йде оцінювання судді Антонова і таким чином на сьогоднішній день у помічника народного депутата виникли сумніви щодо взагалі повноважень судді.
 
На дії Генпорукатури відреагували у Вищій раді суддів України, там стали на захист судді Андрія Антонова.
 
Андрій Жук член Ради суддів України
 
Публічна правова оцінка дій судді до того, як рішення суду буде переглянуто в апеляційному або касаційному порядку, на мою думку, є неприпустимим і не узгоджується з принципом незалежного суду. Ті публічні висловлювання прокурора з рішенням Ради суддів неприпустимі.
 
Наразі і Прокуратура, і один з тих, хто називає себе потерпілим у справі відносно Геннадія Кернеса, вирішили оскаржувати рішення судді Антдрія Антонова. Вони подали відповідні заяви. Тепер рішення за Апеляційним судом. 
 
Андрій Циганков захисник Геннадія Кернеса 
 
Далі що? Далі це натяк всім іншим суддям країни про те, що в разі, якщо їх рішення не буде відповідати вимогам Генеральної прокуратури, то вони є злочинцями. Що стосується процесуальних перспектив, то у даному випадку, якщо дійно будуть повноваження судді Антонова зняті і апеляційна інстанція ставить під сумнів зазначене рішення, то Генеральна прокуратура отримає, так скажімо, додатковий важіль керування над мером міста Харкова у зв'язку з наявністю кримінального провадження відносно нього. Вони можуть у цьому випадку визначити не тільки Полтаву для слухання справи, а скажімо Маріуполь чи десь подалі. Щоб, враховуючи стан здоров'я Геннадія Кернеса, добитися того, щоб не засудити так вбити в реальній ситуації. В зв'язку зі станом його здоров'я і тими катуваннями, які зазнає він під час пересування на ці суди.
 
У разі, якщо судді Антонову відмовлять у звільненні, справу Геннадія Кернеса можуть повернути до суду на стадію дебатів. А якщо Андрій Антонов таки піде у відставку - сліхання справи відносно Харківського міського голови розпочнеться з самого початку.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу