В Кочетке увековечили имена трех летчиков, которые боролись за мирное небо и погибли во время Второй мировой войны

16 августа 2018, 16:01
 

Саме на цьому місці у тисяча дев'ятсот сорок третьому році був збитий радянський бомбардувальник. Мешканці Кочетку знайшли тут уламки літака і аби віддати шану тим, хто воював - зробили це місцем пам'яті. Більше того, в архівах вдалось відзнайти дані про загиблих. Допоміг у цьому благодійний фонд Дмитра Шенцева. Є ціла програма "Ніхто не забутий, ніщо не забуте". Вона передбачає відновлення та реставрацію пам'ятних місць часів війни.

Дмитро Шенцев народний депутат України 
 
Два года назад мы обнаружили здесь останки этого самолета, но никак не думали, что нам все-таки удастся спустя столько времени, не имея практически данных, найти и установить, и идентифицировать личности этого экипажа, который героически погиб над поселком Кочеток. И радует то, что люди это делают по зову сердца, а не по своим каким-то рабочим обязанностям и участвуют простые люди. 
 
Допоміг відшукати інформацію Василь Даценко з Національної спілки краєзнавців України. До нього звернувся його родич, житель Кочетка, Борис Саприкін і розпочались пошуки. Керуючись даними німецьких архівів, дізналися, що у сорок третьому у цьому районі були збиті три літаки, в одному був екіпаж  - пілот Георгій Хуторов із Самари, штурман Григорій Разумовський із Запоріжжя та стрілок-радист Леонід Свірко з Вітебської області. Їхні імена тепер увічнили. 
 
Борис Саприкін мешканець Кочетка
 
Василий Всеволодович через своих друзей с Владикавказа нашел имена, фамилии погибших здесь летчиков. Он давно занимается поиском. В 2008 году, не помню точно, он привозил капсулу в Старой Гнилице военного находили, останки двух человек, это был грузин и со Старой Гнилицы, он привозил капсулу и делали перезахоронение в Чкаловском.
 
Також у результаті пошуків у архівах вдалось встановити, що того ж дня у сорок третьому році  при виконанні бойового завдання загинули капітан Георгій Китров та старший сержант Василь Куфтарев. До цього вони вважалися зниклими безвісти.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу