Полтавська битва в справі Геннадія Кернеса

10 августа 2018, 19:57
 

Весна 2014. Генпрокуратора України порушує кримінальне провадження проти харківського міського голови та двох його охоронців. Геннадію Кернесу, Євгену Смітському та Віталію Бліннику приписують викрадення та побиття харківських євромайданівців в січні дві тисячі чотирнадцятого.

Сергій Ряполов та Олександр Кутянін, які називають себе потерпілими, в ЗМІ горлають "їх викрадали, били, катували та зламали носа..." Справа, яку інкримінують Геннадію Кернесу набуває загальноукраїнського резонансу. Рік досудового розслідування. Далі в Київському райсуді Полтави розпочинають слухати справу відносно мера Харкова. За всім цим стежать десятки журналістів та іноземні  спостерігачі. Полтава стає місцем для збору активістів, які перетворюють свої акції протесту на показове шоу.
 
Валерій активіст з Полтави
 
Я Вам скажу, що ми будемо ходить на кожен суд. На кожен суд будемо ходить і будемо висказувати свою позицію. 
 
В судовому процесі по справі відносно мера Харкова держобвинувачення представляють 19 київських прокурорів. А ті, що називають себе потерпілими, беруть в адвокати Тетяну Зелькіну, яка водночас є помічницею нардепа Антона Геращенка.
 
Саме він став чи не головним свідком сторони держобвинувачення. А головними доказами у справі, що інкримінують Геннадію Кернесу - ніщо інше, як СЛОВА потерпілих та серветка, начебто, забруднена кров'ю.
 
- Но вы же утверждаете, что салфетка именно оттуда?
 
- Да.
 
- А чем докажите?
 
- Мамой Клянусь!
 
Більше сімдесяти заявлених свідків зі сторони обвинувачення. Та як тільки почалися їх допити, справа почала розсипатися. Прокурори на допит викликали навіть тих свідків, які взагалі ніякого відношення не мали до справи відносно Кернеса.
 
Юлія Плетньова адвокат Геннадія Кернеса
 
Таких свидетелей очень много по данному процессу. Порядка 70% свидетелей это именно такие свидетели, которым ничего не известно  о 25 января 2014 года. Я считаю, что это оказывается давление абсолютно на всех свидетелей с целью понуждения дать те ответы, которые интересуют именно прокуратуру, путем получения как раз недостоверных доказательств, в которых они будут обосновывать свою позицию.
 
Поступово інтерес до справи як з боку активістів, так і збоку одного з потерпілих - Олександра Кутяніна - згасає. Останній - взагалі можливо раз на рік з"являється на судові засідання. Під час вивчення головного доказу в справі - серветки, сторона захисту з"ясувала ряд важливих фактів. По-перше Ряполов не зміг підтвердити, що це саме та серветка, якою він витирав свого буцім-то зламаного носа. Більше того, під час експертизи не встановлено, що кров на серветці, яка фігурує у матеріалах кримінальної справи - Ряполова. Оскільки не була проведена експертиза ДНК. Щодо самого  факту, чи був, все ж таки, у Ряполова зламаний ніс, то і тут - лише слова потерпілого.
 
Олександр Гунченко адвокат Геннадія Кернеса 
 
По тем данным, которые сегодня были сообщены экспертом, которая проводила исследование, имел место перелом или не имел место. Смысл сводится к следующему: перелом имел место, однако сроки его получения установить невозможно. То есть, он мог быть три недели назад, мог быть месяц назад, мог быть три месяца назад, мог быть год назад и более. По ренгелогической картинке, которую эксперт наблюдала. 
 
Далі більше - влітку цього року, коли вже сторона захисту отримала можливість викликати на допити свідків, покази одного з них у справі стали розгромними.
 
Вікторія Грецька-Миргородська свідок
 
Это не только основания для его назначения помощником, но это и также бартер для того, чтобы получить место в Верховную Раду. Антону было нужно максимально попасть в пул Арсена Борисовича. Для того, чтобы попасть в пул Арсена Борисовича - ему нужно было сделать какое-то важное событие, знаковое для Арсена Борисовича. Поскольку, как вы все знаете, Арсен Борисович не в самых хороших отношениях с Геннадией Адольфовичем и Антон Юрьевич тоже не в самых лучших отношениях, скажем так, в плохих отношениях, то это был самый оптимальный вариант. А поскольку Антон Юрьевич работал помощником у Геннадия Адольфовича аж пять лет, то для него эта кандидатура была наиболее интересна. Поэтому он рассуждал таким образом, дословно говорю: подергать тигра за усы, плюс мат добавляется, то все будет хорошо. Его задача была - придумать что-то, двадцать пятого он мне конкретно сказал, что у меня в голове уже родилась схема. Основная идея была - каким-то образом попиариться на фоне "Националя".
 
Як тільки суд ухвалює рішення перейти до стадії дебатів - сторона обинувачення з усіма своїми 19 прокурорами почала наче блокувати судовий процес. Без будь-яких поважних причин, ні держобвинувачі, ні потерпілі, ні їх представники, просто не приїжджали на судові засідання. Сім разів поспіль. В липні суддя пішов у нарадчу кімнату. І ось 10 серпня 2018 року, коли минуло більше трьох років судової тяганини, суддя Андрій Антонов оголосив рішення - справу закрити.
 
Андрій Антонов суддя Київського райсуду м. Полтави 
 
Відмова прокурорів, потерпілих та представників від участі у дебатах та їх систематична тривала неявка до суду без підтвердження поважності причин має бути розцінене, як відмова від обвинувачення. Згідно з частиною 5 ст. 28 КПК України, кожен має, щоб обвинувачення щодо нього в найкоротший строк або стало предметом судового розгляду, або щоб відповідне кримунальне провадження щодо нього було закрито. Таким чином, грубе порушення закону, а саме неявка сторони обвинувачення прокурорами, потерпілими 7 разів на судові дебати суд визнає, як відмову від обвинувачення, а тому кримінальне провадження підлягає закриттю. Суд ухвалив Кримінальне провадження  закрити у зв"язку з відмовою сторони обвинувачення від підтримання обвинувачення у справі.
 
Геннадій Кернес під час спілкування з журналістами після засідання і проголошеної ухвали, вкотре заявив, що справа відносно нього і його охоронців була видумана.  
 
Геннадій Кернес Харківський міський голова 
 
Это все фальсификация. Я это говорил, что это фальсификация и могу доказать, что это фальсификация. Если честно, я ожидал оправдательный приговор. Почему оправдательный приговор?! Потому, что на протяжении трех с небольшим лет здесь в зале судебном мы могли видеть всех свидетелей и всех, кто хотел доказать  что-либо. Ни один свидетель ничего не сказал. Доказательств не было. Поэтому и поведение прокуратуры, мне кажется, сейчас прослеживается с тем, что может быть лучше так, чем оправдательный приговор. Может быть лучше так. 

Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу