Уголовное производство в отношении Геннадия Кернеса и двух его охранников по решению суда закрыто

10 августа 2018, 17:17
 

Під Київським райсудом з самого ранку посилені заходи безпеки. Територія огороджена парканом. А сама будівля очеплена кількома десятками правоохоронців з собаками. На вході всіх перевіряють навіть за допомогою металошукачів. Саме тут сьогодні заплановане засідання в справі Харківського міського голови Геннадія Кернеса та двох його охоронців: Євгена Сміцького та Віталія Блінніка.

За півгодини до початку засідання під будівлю починають сходитися активісти з плакатами та звукопідсилюючою апаратурою. Біля мікрофона ті ж персони, що і 23 липня вривалися до Київського райсуду і зривали печать з кабінету судді Антонова, який на той час перебував ще в нарадчій кімнаті. Поки одні правлять мітинг і піаряться, інші прямують до самої будівлі, бо хочуть бути присутніми на засіданні, на якому суддя повинен винести судове рішення по справі мера Харкова. Тут і представники антикорупційного блоку, деякі називають себе помічниками народного депутата. Та в одного з групи активістів силовики виявляють зброю. 
 
- Ви зрозуміли, що в будівлю суду зі зброєю прохід заборонено!?  
- Послухайте, що я є співробітником правоохоронних органів? 
- Ви перебуваєте на забезпеченні публічної безпеки? 
- Так , я постійно перебуваю. 
 
- Питань нема, покажіть, ми це зараз все уточнимо, покажіть з якого ви відділу? 
- А ви пройшли інструктаж? 
- Я ж без зброї! А у вас зброя. 
 
Власника зброї, чоловіка, який називає себе співробітником правоохоронних органів, який приїхав до суду в компанії активістів, наче з метою підтримання правопорядку, силовики забирають для встановлення особи і перевірки документів на зброю. Згодом сам каже, зброю все ж таки здав на зберігання. 
 
- так я залишив зброю, тільки тому, щоб не йти на конфлікт. 
 
В самій залі суду присутні лише Геннадій Кернес, охоронці, які проходять по справі в якості підозрюваних, сторона захисту та більше двох десятків представників ЗМІ. Зі сторони держобвинувачення -  ні душі. Від потерпілих лише один - Сергій Ряполов. Та і той без своїх представників. Другий, що називає себе потерпілим - Олександр Кутянін - не приїхав. Як уточнив журналістам його партнер по справі, Кутянін не приїхав, бо на роботі. Та і їздити до Полтави, каже, - витратна справа, не кожен може собі це дозволити. Сімох активістів адміністрація суду впускає до зали. Через якийсь час заходить і сам суддя Андрій Антонов з судовим рішенням у руках, яке було прийнято у нарадчій кімнаті. Він зачитує ухвалу більше години. В ній посилається на розумні строки, Верховенство права та Конвенцію з прав людини. І виносить свій вердикт.    
 
Андрій Антонов суддя Київського райсуду м. Полтави 
 
Відмова прокурорів, потерпілих та представників від участі у дебатах та їх систематична тривала неявка до суду без підтвердження поважності причин має бути розцінене, як відмова від обвинувачення. Згідно з частиною 5 ст28 КПК України, кожен має, щоб обвинувачення щодо нього в найкоротший строк або стало предметом судового розгляду, або щоб відповідне кримунальне провадження щодо нього було закрито. Таким чином грубе порушення закону, а саме неявка сторони обвинувачення прокурорами, потерпілими 7 разів на судові дебати суд визнає, як відмову від обвинувачення, а тому кримінальне провадження підлягає закриттю. Суд ухвалив Кримінальне провадження  закрити у зв"язку з відмовою сторони обвинувачення від підтримання обвинувачення у справі.
 
Геннадій Кернес під час спілкування з журналістами після засідання і проголошеної ухвали, вкотре заявив, що справа відносно нього і його охоронців була видумана.  
 
Геннадій Кернес Харківський міський голова 
 
Это все фальсификация. Я говорил, что это фальсификация и могу доказать, что это фальсификация. Если честно, я ожидал оправдательный приговор. Почему оправдательный приговор?! Потому, что на протяжении трех с небольшим лет здесь, в зале судебном, мы могли видеть всех свидетелей и всех, кто хотел доказать что-либо. Ни один свидетель ничего не сказал. Доказательств не было. Поэтому и поведение прокуратуры, мне кажется, сейчас прослеживается с тем, что может быть лучше так, чем оправдательный приговор. Может быть, лучше так. 
 
Рішення, ухвалене суддею щодо закриття кримінального провадження відносно Геннадія Кернеса та його охоронців згідно закону можна ще оскаржити. Термін - 7 днів.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу