За ювелирные изделия - круглосуточный домашний арест. Как Татьяне Цибульник избирали меру пресечения

20 июля 2018, 15:45
 

У Червонозаводському райсуді сьогодні обирали запобіжний захід для голови Новобаварського району Тетяни Цибульник. Сторона обвинувачення вимагала цілодобовий домашній арешт та усунення Тетяни Цибульник з посади. Яким чином звукопідсилювальна апаратура опинилася в будівлі суду і який саме запобіжний захід обрали для очільниці району?

Червонозаводський райсуд міста Харкова. Тут повинні обрати запобіжний захід для голови адміністрації Новобаварського району у криминальному провадженні, де фігурують ювелірні вироби. Саме їх, на думку сторони обвинувачення, Тетяна Цибульник не внесла в декларацію про доходи. Слідчі оцінили їх вартість в 600 тисяч гривень. Підтримати свою колегу на засідання прийшли очільники інших районів, віце-мери та депутати міської та обласної рад.
 
Олег Товкун голова адміністрації Московського району 
 
Мы пришли сегодня поддержать нашу коллегу Татьяну Цибульник в связи с непонятным каким-то уголовным делом. Абсолютно, на мой взгляд, заказное все это уголовное производство.    
 
Та сьогоднішнє засідання не обійшлося без візиту добре відомих вже всім активістів, які приїхали на позашляховиках з літературою, засобами гігієни та звукопідсилювальною апаратурою. 
 
Андрій Руденко заступник Харківського міського голови 
 
Я увидел сегодня тех же молодчиков, которые занимались погромами в городском совете, они так же безнаказанно здесь стоят. Угрожают тем людям, которые приходят и осуществляют давление на судью. Я еще раз сегодня убедился, что правоохранительные органы, к сожалению, закрывают глаза на весь этот беспредел. Значит это кому-то надо, кто-то за это платит. 
 
Музику, так звані активісти, вирішили увімкнути просто в будівлі суду.    
 
Сторона обвинувачення у складі двох прокурорів подали до суду два клопотання. Для Тетяни Цибульник просять цілодобовий домашній арешт та усунення з посади.  
 
Віта Дубовик речник прокурора Харківської області  
 
Підозрювана займає відповідну посаду. У неї є влада і повноваження, є важелі впливу. Ми вважаємо, що таке клопотання обумовлене ризиками, які прописані в КПК України. Це можливість впливати на свідків та експертів. Можливість іншим чином впливати негативно на хід досудового розслідування, затягувати його, або переховуватися від слідства.   
 
Сама Тетяна Цибульник наголошує, що не збирається покидати країну. Готова навіть слідчим здати свої закордонні паспорти. Подібний запобіжний захист за статтею, що інкримінують голові адміністрації Новобаварського району, її адвокати і вона сама вважають надто суворим. І наводять аргументи. 
 
 
Юлія Плетньова адвокат Тетяни Цибульник 
 
Для того, чтобы обратиться прокуратуре с данным ходатайством, просто нужно было стороне обвинения открыть эту книжку под названием УПК статья 154 часть первая, в которой указано, что: «відсторонення від посади може бути здійснене щодо особи, яка підозрюється, або обвинувачується у вчиненні злочину середньої тяжкості, тяжкого, чи особливо тяжкого злочину. О чем говорит эта статья?! О том, что прокуратура не имеет права обращаться в суд и требовать отстранения от должности.    
 
Подібні дії сторони обвинувачення захисники Тетяни Цибульник розцінюють як спробу паралізувати весь район. Більше того, саме вилучення ювелірних виробів, наголосила в суді сторона захисту, проходило з порушенням прав на захист - без присутності адвокатів. Про це наголосила як адвокат Юлія Плетньова так і донька Тетяни Цибульник. 
 
Неллі Цибульник донька Тетяни Цибульник 
 
В тот момент, когда ювелирные изделия изымались, я на тот момент следователю сказала, что здесь находятся папины украшения, здесь находятся мои украшения, там были булавки даже моего ребенка. Когда я им это объясняла, меня никто не слушал. Я говорила вот эти, вот эти и вот эти украшения - мои. 
 
Багато запитань у адвокатів і щодо об'єктивності експертизи при оцінюванні трьох одиниць ювелірних виробів. Захищаючи свою позицію адвокати так і не змогли повноцінно допитати навіть доньку Тетяни Цибульник. 
 
Юлія Плетньова: Ваша честь я надлежайшем образом была ознакомлена с материалами. У меня есть фото этих ювелирных изделий. 
Суддя: Я знімаю це питання. Інше питання. Ви відкрийте ще раз підозру і ви там побачите, що там йде мова про ювелірні вироби всієї родини і вони не задекларовані
Юлія Плетньова: Ваша честь про це і йде мова
Суддя: Так, все, нема ... 
 
 
Щодо ступеню суворості запобіжного заходу, то і колеги Тетяни Цибульник не згодні з клопотанням прокуратури. У своїх заявах всі голови районів, депутати обласної рад готові взяти на поруки голову адміністрації Новобаварського району. 
 
Тетяна Чечетова-Терашвілі заступник Харківського міського голови -  керуючий справами виконавчого комітету міської ради
 
Готовы гарантировать обеспечение ее присутствия в городе, на рабочем месте и на всех заседаниях судебных.   
 
Суддя таки розглянув обидва клопотання. І по обом виніс рішення - цілодобовий домашній арешт до 21 серпня зі здачею закордонних паспортів. Щоправда клопотання про усунення з посади Тетяни Цибульник на час досудового розслідування відхилив. 
 
Тетяна Цибульник голова адміністрації Новобаварського району
 
Решение суда вынесено незаконное по поводу домашнего ареста круглосуточного. Судья принял такое решение. По поводу отстранения от должности - нет. Т.е. я остаюсь главой администрации Новобаварского района, единственное, что изменится на месяц, то, что я буду исполнять свои обязанности удалённо. Для этого есть все возможности - интернет, это skype, это мобильный телефон. Ничего не изменится - ни для Новобаварского района, ни для жителей.
 
Рішення щодо цілодобового домашнього арешту сторона захисту протягом 5 днів планує оскаржити. 

Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу