20 станций муниципального проката велосипедов планируют открыть уже к концу августа в Харькове

20 июля 2018, 14:00
 

Харків працює у напрямку підвищення комфорту для городян. Одна з новацій, яка вже скоро запрацює у місті - це муніципальний велопрокат. Єдине що одразу можу сказати - вам має бути 18 років. А от як вся ця система працюватиме, коли саме можна буде скористатися і скільки це коштуватиме?

nextbike.org.ua

nextbike.org.ua

Два роки переговорів і от у Харкові вже готовий проект "Муніципальний велопрокат". На практиці це буде не просто прокат двоколісного транспорту, це буде мережа локацій з повністю автоматизованою системою отримання велосипеда та оплати послуги.
 
Олексій Чубаров директор Департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту
 
Постараемся ко Дню города сделать действительно долгожданный подарок харьковчанам в виде открытия станции с велопрокатом. Вот кто был в Европе - представляют как это происходит. То есть стоят велосипеды, при помощи карточки можно будет взять велосипед, проехаться и оставить его в другом месте. Ну, допустим, это будет расстояние от площади Конституции к Историческому музею или к оперному театру или к площади Свободы. 
 
Остап Буденкевич представник компанії-партнера 
 
Ви залишаєте свої базові контакти, тобто інформацію: прізвище, ім'я, стать, номер кредитної карточки, номер телефону. Ми вас валідуємо - ви купуєте абонемент. Тільки при такій умові ви зможете користуватися. За допомогою додатку ви скануєте QR код на велосипеді, система автоматично відмикає і ви можете його використовувати.
 
Локацій з велосипедами, в рамках пілотного проекту, встановлять 20, їх розмістять в найбільш жвавих місцях Харкова. І доступно буде 100 велосипедів. Остап Будинкевич зазначає, що це буде як альтернатива транспорту. 
 
Остап Буденкевич представник компанії-партнера 
 
Ми не плануємо пересаджувати всіх людей на велосипеди. Ми хочемо дати їм можливість комбінувати з приватним транспортом, з громадським транспортом. ви можете з Салтівки доїхати до найближчого хабу, до громадського транспорту, сісти на трамвай, тролейбус, доїхати до центру, знову взяти велосипед і поїхати по своїх справах. 
 
Протягом 5-6 років у Харкові планують встановити 120 станцій. Працюватимуть вони за трьома типами абонементів:  місячний, сезонний і разовий. 
 
Остап Буденкевич представник компанії-партнера 
 
Місячний абонемент є найбільш поширений та популярний. Він коштує 250 гривень в місяць, він дає можливість кожного дня використовувати одну годину прокату безкоштовно. Наступна поїздка тривалістю до півгодини часу буде коштувати 5 гривень. Мешканець не буде купувати абонемент, поки він не спробує. Тобто заставляти його купувати одразу за 250 гривень це неправильно. Відповідно ми залишили цю разову опцію. вона коштує 20 гривень півгодини. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу