Отвод - отклонен. Судья Антонов продолжит рассматривать дело Кернеса

11 июля 2018, 16:54
 

У Київському райсуді Полтави, де слухається справа відносно харківського міського голови Геннадія Кернеса ось вже 4 рік, розглянули заяву про відвід судді Андрія Антонова. Автор заяви - представник потерпілих Тетяна Зелькіна. Ряполов, Кутянін, їх представники та  19 заявлених в судовому процесі прокурорів – другий тиждень поспіль в Полтаві відсутні. Спільно із заявою про відвід, Зелькіна надіслала ще одну. Просить перенести засідання, бо каже дуже зайнята. Про те чим саме, роз"яснень суду не надала. Захисники Геннадія Кернеса, розцінюють дії Тетяни Зелькіної, як спробу вкотре затягнути судовий процес. Наголошують, Зелькіна не просто подала заяву з порушенням закону, а й зловживає своїми процесуальними правами. 
 
Юлія Плетньова захисник Геннадія Кернеса 
 
Сам отвод это очевидное злоупотребление стороной обвинения  своими процессуальными обязанностями. Данный отвод является повторным. Повторный отвод заявляется в зале судебного заседания тому судье, который ведет процесс. Однако вопреки действующему законодательству отвод был подан, не прокурором, а представителем потерпевших в обход УПК и сдан через канцелярию суда. 
 
Суддя Куліш таки розглянув заяву про відвід судді Антонова. В якій Зелькіна - акцентує увагу на двох нюансах. Перше: представників потерпілих позбавили можливості надати доповнення в судовому процесу. Захисник Олександр Русин, вважає, що це не відповідає дійсності. 
 
Олександр Русин захисник Геннадія Кернеса 
 
Зокрема в судовому процесі після дослідження всіх матеріалів справи, перевірки їх доказів суддею Антоновим було почергово задано запитання про наявність доповнень до вказаного кримінального провадження. На уточнення, що саме має адвокат Зелькіна для доповнень, вона не конкретизувала. Не зазначила ні які докази, ні свідки, ні будь-які інші фактично обставини справи. Фактично суд виконав обов'язок, який покладений на нього КПЗ. Він з'ясував думку сторони обвинувачення, представників потерпілих, щодо бажання доповнити і чим саме конкретно вони бажають доповнити вказане кримінальне провадження. З огляду на це я вбачаю, що в цій частині адвокат Зелькіна повідомляє суду неправду. 
 
Парадоксальним , вважає сторона захисту, є і те що Зелькіна посилається у своїй заяві про відвід судді на переатестацію Андрія Антонова. Іншими словами, адвокат потерпілих, сумнівається в професійності судді. 
 
Олександр Русин захисник Геннадія Кернеса
 
Я вважаю, що це свідомий і умисний тиск на  суддю. Вказана підстава взагалі не може братися до уваги, як підстава для заявлення відводу судді. 
 
Суддя Куліш, вислухавши всі аргументи - виніс рішення: заяву Зелькіної - відхилити.   
 
Юрій Куліш суддя 
 
Грунтується на її внутрішньому переконанні, є надуманими та безпідставними, спрямованими на затягування судового процесу кримінального провадження, а обставини, які покладені в основу заяви про відвід не доведені  належними доказами. інших обставин, які б виключали участь судді в кримінальному провадженні - не встановлені. 
 
Тому до судового процесу повертається суддя Антонов. Засідання другий тиждень проходить суто за участі сторони захисту, без сторони обвинувачення, потерпілих та їх представників. Адвокати Геннадія Кернеса, вважають ситуацію, що склалася нічим іншим, як  змовою їх опонентів задля паралізації судового процесу.
 
Юлія Плетньова захисник Геннадія Кернеса 
 
Ни в одном правовом государстве невозможно, чтобы прокурор - представитель государственного органа не являлся в судебное заседание, в нашем случаи, для поддержания обвинительного акта. На мое личное убеждение представители Прокуратура в количестве 19 человек умышленно заблокировали уголовное дело. С целью не дать возможности вынести суду законное обоснованное решение. Сторона обвинения, не являясь в суд, забывает о Верховенстве права. Более того, я хочу сказать о циничном отношении Генеральной прокуратуры к суду, неуважение к суду, что даже на судебные заседания не приходят никакие заявления  об обоснованности и уважительной причине не явки в судебное заседание 19 прокуроров. Прокуроры просто издеваются  над всеми участниками процесса и над судом. 
 
На думку адвокатів Геннадія Кернеса, сторона обвинувачення  робить це навмисно, позбавляючи сторону захисту можливості  виступити зі своєю позицією щодо справи відносно Геннадія Кернеса та двох його охоронців. 
 
Олександр Гунченко захисник Геннадія Кернеса 
 
Сторона защиты убеждена в том, что интересы наших подзащитных, как Кернеса, как Смицкого и Блинника нарушались и нарушались  неоднократно. И это не вина   председательствующего по делу, в этом не вина стороны защиты, в этом вина стороны обвинения, потерпевшего и его представителя. Они делали все возможное для того, чтобы как-то нас ущемить, нарушить наши права.  Я полагаю, что в этой ситуации, которая сложилась, уважаемый суд может и должен удалится в совещательную комнату. Принять законное и обоснованное решение, руководствуясь вот этим УПК. Я говорю вот этим, потому что возможно у прокуратуры, какой-то другой. Возникает такое ощущение, что мы работаем с разными документами. Здесь написано одно, а поступают они совершенно иначе.  
 
Ніщо інше як тортури та знущання над підзахисним. Саме так адвокати Геннадія Кернеса, розцінюють дії прокурорів . Геннадію Кернесу , який переніс важке вогнепальне поранення, зазначає захист,  взагалі протипоказані далекі поїздки.
 
Юлія Плетньова захисник Геннадія Кернеса 
 
Генеральна прокуратура України в особі 19 прокурорів, продовжує своєю зухвалою поведінкою в процесі - численною неявкою в судові засідання, піддавати мого підзахисного катуванню, жорстокому, нелюдському та такому, що принижує його гідність і фактично утримує Кернеса Геннадія Адольфовича у принизливих умовах. А не заявлялись в судове засідання, як це можуть собі дозволити прокурори, а ні Кернес, ані  Бліннік та Сміцький не мають права, оскільки це заборонено законом. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу