Сигареты и алкоголь в Украине продолжают дорожать: почему так и чего ждать дальше?

10 июля 2018, 14:42
 

Шкідливі звички для українців тепер будуть коштувати ще дорожче. До кінця року вартість тютюну та алкоголю підніметься на 15 %.

Ціни на сигарети та алкоголь в Україні зростають практично кожен місяць. Втім, незважаючи на це, міністерство економічного розвитку і торгівлі запропонувало знову підвищити мінімальні ціни на окремі види алкогольних напоїв. У відповідному документі, відзначається, що таке зростання обумовлене подорожчанням компонентів виробництва.  
 
Андрій Новак голова комітету економістів України 
 
Рівень цін на алкоголь, як і на тютюн, досить низький в Україні, навіть у порівнянні з сусідніми країнами. Але потрібно враховувати рівень доходів українців. За співвідношенням доходів і цін для більшості українців алкоголь досить дорогий. Саме тому відроджується масове самогоноваріння. Таким чином люди намагаються отримати алкоголь дешевше, ніж в торгових точках. Але все одно, до кінця року очікується підвищення цін на алкоголь в середньому на 15%.
 
Втім, економічний експерт Борис Кушнірук розповідає, що ціни на тютюнові вироби та алкогольні напої зростають не за ринковими вимогами, а відповідно до затвердженного кабінетом міністрів України плану підвищенням акцизів
 
Борис Кушнірук економічний експерт  
 
Що стосується тютюнових виробів, то у нас є зобов'язання за угодою з Євросоюзом з приводу підвищення акцизів. До 2025 року ми повинні вийти до європейських цін на ці товари. Там є чітко заплановане щорічне підвищення акцизу на тютюнові вироби.
 
Також, додають експерти, підвищенням цін на алкоголь і сигарети уряд намагається отримати більше вливань у державний бюджет.
 
Борис Кушнірук економічний експерт  
 
Для держави, це, фактично, можливість поповнити дохідну базу. Це називається "податок на гріхи", податок на якісь вироби, які є шкідливі, і тому замість того, щоб підвищувати прямі податки, наприклад, податок на дохід фізичних осіб і так далі; значно правильніше підвищувати ставки акцизів на алкогольні напої, на тютюнові вироби. Такі підвищення цін цілком очікувані і будуть спостерігатися і в подальшому.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу