В этом году реконструируем кровлю, коммуникации, входную группу и оранжерею в Шаровской усадьбе. Юлия Светличная

14 июня 2018, 14:28
 

Цього року реконструюємо дах, комунікації, вхідну групу й оранжерею в Шарівській садибі. Про це на прес-конференції розповіла голова Харківської облдержадміністрації Юлія Світлична. Вона сьогодні завітала до архітектурної пам'ятки Харківщини.

Керівник області Юлія Світлична разом із міжнародними партнерами та громадськими активістами розповіла про спільні плани відновлення однієї з перлин Харківської області – палацово-паркового комплексу "Садиба" в селі Шарівка Богодухівського району.
 
Юлія Світлична голова Харківської облдерадміністрації
 
Знана архітектурна пам’ятка національного масштабу десятиріччями знаходилася в занедбаному стані. До неї завжди не доходила увага. Ми змінюємо це. Будемо з цього року розпочинати ремонтні роботи. На сесії обласної ради вже прийняли програму збереження архітектурної спадщини, яка дозволяє нам виділяти на ці цілі фінансування з обласного бюджету, а також залучати міжнародну допомогу. 
 
Так, із обласного бюджету вже виділено кошти для розробки всієї необхідної документації, як проектної, так і тієї, що необхідна для збереження палацово-паркового комплексу та внесення його до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Також коштом обласного бюджету будуть проведені й першочергові відновлювальні роботи - ремонт покрівлі та інженерних мереж палацу. До відновлення комплексу в Шарівці також долучаться спонсори та громадські організації-партнери.
 
Лала Тарапакіна автор проектів "12 вартових" і "Знайдено в Україні"
 
Почему Шаровка? Это замок уникальной коллаборации. Он был основан украинским казацким сотником, и все владельцы, которые были после него, продолжили это дело. И Ольховские, которые продолжили строить усадьбу и разбили здесь потрясающий дендропарк, и Кеннинг, который продолжил это дело. Мне очень хочется, чтобы этот проект по восстановлению Шаровки стал такой уникальной коллаборацией бизнеса, власти и общественных инициатив. Для нас это реальное начало дела.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу