В Харькове отметили Всемирный День донора

14 июня 2018, 16:06
 

Окрім свята медиків, сьогодні відзначають Всесвітній День донора крові. На честь свята у Харківському обласному центрі служби крові нагороджували званням Почесних донорів України 15 харків'ян, які протягом життя 40 разів добровільно відали свою кров для порятунку чийогось життя.

Сергій Циганко за все своє життя здавав кров півсотні разів. Каже, із задоволеням  віддає її аби врятувати чиєсь життя. Тому протягом одинадцяти років він приходить до Харківського обласного центру служби крові по кілька разів на рік. Сергій запевняє, донором бути не тільки почесно, а корисно для здоров’я .   
Сергій Циганко Почесний донор України 
 
Если ты сдаешь хотя бы раз в три месяца или даже раз в полгода, то есть твоя кровь находится под контролем. Во-первых, она исследуется по многим параметрам. Мы же не просто сдаем кровь, мы еще сдаем три пробирки, которые проверяются полностью. Плюс происходит регенерация крови - новая добавляется. Поэтому постоянно и под контролем и постоянно обновляется. Улучшается все это, то есть для здоровья полезно.
Сергій Циганко один з п'ятнадцаті, кого сьогодні нагородили званням почесного донора України. Всі вони, здали кров не менш ніж 40 разів. Наразі, у Харківській області нараховується більше двох з половиною тисяч таких почесних донорів. Ще більше тих, хто може с часом претендувати на таке звання. 
Вадим Яворський головний лікар Харківського обласного центру служби крові
 
На сьогоднішній день – близько 25 тисяч донорів до нас приходять щорічно, але вони приходять по кілька разів і забезпечують нам більше 35 тисяч здач крові та її компонентів.
Наразі в обласному реєстрі донорів нараховується близько пяти тисяч постіних добровольців, які забезпечують половину потреб у крові в Харківській області.  
Юрій Верховенко завідувач відділу  Харківського обласного центру служби крові
 
Донором може стати людина, яка має активну життєву позицію – це по-перше. Друге – це громадянин України віком від 18 років, який пройшов медичне обстеження, і у кого не виявлено якихось протипоказань доля здачі крові. Бо наша ціль – не заподіяти шкоди хворому, якому ми переливаємо кров – це перше, а друге не заподіяти шкоду самому донору, який цю кров здає.
Та, додає Юрій Верховенко, донор повинен важити не менше ніж 50 кілограмів. А що до протипоказань, то не рекомендують здавати кров тим людям, які мають хронічну хворобу серця та різні інфекційні захворювання - такі як ВІЛ та СНІД, також особи, які мають захворювання органів дихання, печінки, нирок або ураження шкіри. Або ж перенесені в недавньому минулому операції, поїздки в деякі точки світу - все це може послужити тимчасовим або постійним відстороненням від донорства. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу