44 учреждения здоровья области получили финансовую автономию

12 июня 2018, 11:05
 

44 заклади охорони здоров’я Харківщини отримають фінансову автономію. Обласні депутати схвалили проект рішення про перетворення існуючих комунальних закладів, що знаходяться у спільній власності територіальних громад сіл, селищ і міст у комунальні некомерційні підприємства.

Реорганізація комунальних закладів охорони здоров"я в комунальні некомерційні піприємства - це перший крок щодо впровадження медреформи. Адже одним з основних стратегічних її завдань щодо фінансування галузі - є перехід до оплати постачальникам медичних послуг на підставі конкретних результатів їх діяльності. Тож тепер, пояснює заступник голови облради Володимир Скоробагач, взаємовідносини між тим, хто надає послуги і тим, хто їх замовляє та розпоряджається бюджетними коштами, будуть регулюватися фінансовими угодами.  
 
Володимир Скоробагач заступник голови Харківської обласної ради, керівник фракції партії "Відродження" в Харківській облраді 
 
В связи с проводимой реформой здравоохранения в Украине и изменения в законодательстве на последней сессии областного совета было принято решение о переводе коммунальных лечебных учреждений в коммунальные некоммерческие предприятия. В принципе что это значит? Это значит, что у руководителя появится больше возможности зарабатывать для предприятия денег. 
 
Запровадження такої моделі взаємовідносин і потребує надання комунальним закладам охорони здоров"я управлінської та фінансової автономії, що робить їх суб’єктами господарської діяльності. 
 
Сергій Чернов голова Харківської обласної ради
 
З 63 закладів - 44 вже підуть по цьому шляху. Це також новий етап в розвитку. Ми повинні знайти додаткові можливості, щоби ці комунальні підприємства фінансувались не тільки з обласного бюджету, а мали можливість залучати кошти інвесторів, використовувати закон про державно-приватне партнерство. 
 
Саме автономізація закладів сприятиме збільшенню господарської та фінансової самостійності та стимулюватиме поліпшення якості медичного обслуговування населення і водночас підвищення економічної ефективності використання активів. А щоби цей процес і насправді був ефективним, управління медзакладом повинно бути розділеним між генеральним директорам та головним лікарем, переконаний заступник голови Харківської обласної ради Володимир Скоробагач. 
 
Володимир Скоробагач заступник голови Харківської обласної ради, керівник фракції партії "Відродження" в Харківській облраді 
 
Будет директор коммунального предприятия, который будет эффективно управлять предприятием, это вести финансово-экономическую деятельность, привлекать инвесторов, заключать договора, вести ремонты в учреждениях, в зданиях, улучшать материально-техническую базу. Этим всем надо заниматься. Это эффективный менеджер. А врач, как сейчас привыкли главврачи управляют предприятием, он должен лечить людей, он должен оперировать, он должен заниматься лечебной частью. Я считаю это будет достаточно эффективно. 
 
Зараз готуються нові статути для комунальних некомерційниї підприємств. А також утволрюватимуться наглядові ради, що стежитимуть за як за господарською роботою, так і лікувальним процесом. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу