Учёные из Европейской организации ядерных исследований будут тесно сотрудничать с украинскими учёными

15 мая 2018, 12:51
 

Сьогодні у Харкові відбулася подія, що є знаковою для всієї України. Вперше на теренах нашої країни проходить міжнародна конференція за участю провідних вчених "Європейської організації з ядерних досліджень" з Франції, Італії, Голландії, Німеччини, Бельгії, та українських наукових фахівців. Всі разом зібрались для того аби активізувати спільну роботу, обмінятися досвідом і розробити нові шляхи співробітництва.

Така міжнародна конференція на тему "Стан та перспективи співпраці між українськими вченими та фахівцями Європейського інституту з ядерних досліджень, або як його називають ЦЕРН,  в Україні відбувається вперше. А можливо це стало після того як у 2016-му році Україну було обрано асоційованим членом цієї організації, яка брала участь у створенні Великого адронного колайдеру та на сьогодні є найбільшою у світі лабораторією з фізики високих енергій. 
 
Валерій Пугач завідуючий відділу фізики високих енергій Інститу ядерних досліджень (м.Київ)
 
Это действительно событие на украинской сцене физики высоких энергий. Возрождается то, чем славилась харьковская школа физики. Они сами по себе великие учёные  и собирают вокруг себя таких же в т.ч. и из ЦЕРНа. Вот это событие замечательно тем, что с одной стороны отмечаем 100-летие Академии наук Украины, а с другой стороны отмечаем тот факт, что украинские учёные, инженеры, техники стали частью вот этого интеллектуального потенциала всего человечества.  
 
І Харків, як місце проведення першої такої міжнародної конференції, був обраний не випадково. Адже, як зазначають у Європейській організації з ядерних досліджень, в них найбільша кількість вчених з України - це саме співробітники інститутів Академії наук з Києва та Харькова. 
 
Максим Тітов  керіник дослідної групи ЦЕРН (Франція)
 
Харьков играет ключевую роль, потому что большая часть учёных Харькова, которые участвуют в экспериментах, приходят из Харьковского физико-технического института, университета. А что касается Института монокристаллов то он представляет собой уникальный технологический комплекс, который разрабатывал кристаллы для Большого адронного колайдера. Поэтому это очень важно. 
 
Тож провідні вчені ЦЕРНу із Франції, Італії, Голландії, Німеччини, Бельгії, які представляють основні колаборації, мають намір обговорити співпрацю з українськими дослідниками та окреслити перспективи її розвитку.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу