Собаки на закрытых территориях - угроза для харьковчан

26 апреля 2018, 16:10
 

Собаки мают бути зареєстровані, стерилізовані і прив'язаны, або у вольєрах. Це головн вимоги керівників закритих територій. Адже саме вони є розпліднювачами безпритульних зграй, що несуть загрозу для городян. Міський центр поводження з тваринами закликає бути відповідальними керівництво ринків, підприємств, гаражних кооперативів, тих майданчиків, для охорони яких і тримають собак.

Бродячих собак на прибудинкових територіях зараз у Харкові майже немає. На цьому наголошує директор комунального підприємства "Міський центр поводження з тваринами" Юлія Шаповалова. Але при цьому бездомні собаки у місті є, і загалом на закритих територіях, це підприємства, ринки, гаражні кооперативи. 
 
Юлія Шаповалова директор КП "Міський центр поводження з тваринами"
 
Два раза в год собака входит в охоту, она собирает вокруг себя по 10 кобелей. То есть можем посчитать: две собаки, 4 течки в год 4 раза здесь собирались стаи собак. Кобели дерутся за самку. В это время они очень опасны, они могут наброситься на человека, покусать, сильно травмировать.
 
В результаті природного розмноження, яке выдбуваэться 2 рази на рік тут від двох собак було до 20-ти цуценят, які потім виростали та теж ставали бродячими. І це лише на прикладі одного гаражного кооперативу. Директор якого вирішив припинити це і не чекати на біду, а тому сам звернувся за допомогою. 
 
Борис Носов голова гаражного кооперативу
 
Я решил своих собак, девочек стерилизовать для того чтобы в дальнейшем предотвратить вот эту вот ситуацию, чтобы не было проблем. Обратился, да. Приехали ребята, забрали, поехал оплатил и теперь мы можем спать спокойно.  
 
Тепер Муха та Жужа, зареєстровані, стерелізовані і не завдадуть клопоту господарю та оточуючим. Та це, зазначає Юлія Шаповалова скоріше виключення, а ніж правило, коли люди самі звертаються.
 
Юлія Шаповалова директор КП "Міський центр поводження з тваринами"
 
Вообще конечно проблема большая в городе. С начала года где-то порядка 20 собак было стерилизовано нашим предприятием и вот так возвращенs на закрытую территорию только при условии что собаки будут держаться на привязи или в вольере. Это очень важное условие. Они должны быть зарегистрированы, стерилизованы  и содержаться на привязи. 
 
На цій території вже питання вирішено. Та керівникам інших підприємств де є собаки варто пам'ятати, про правила утримання і про відповідальність за їхнє порушення.  А якщо собаки нанесуть тілесні ушкодження перехожим - за це доведеться відповідати перед законом.

Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу