Берёза, ольха, лещина. Зацвели первые аллергены. Советы врачей

13 апреля 2018, 15:45
 

Обережно алергія. Медики попереджають про сезонне цвітіння дерев. Як врятувати себе від небезпечного пилка берези, верби та ліщини?

Кому весна, а кому похід до лікаря. Нежить, часте чхання, свербіж повік, сльозотеча. І це не застуда, а реакція організму на алергени. Зазвичай вони виникають на такі рослини, як тополі. Що цвітуть інтенсивно, пух розноситься на велику відстань, кажуть лікарі. Але до цього часу ще далеко. Береза, верба та ліщина. Це топ три дерев-алергенів у квітні місяці.
 
Лариса Амер головний алерголог Харкова
 
Конечно цветение уже началось. Дело в том, что пыльца берёзы и вообще пыльца деревьев она переносится на большие расстояния. Пыльца берёзы переносится на сотни километров. Поэтому берёза может цвести чуть южнее, а если ветер дует в нашу сторону то наши пациенты это тоже будут чувствовать. Кроме того ольха и лещина, это те же самые вербочки, все мы радовались вербному воскресенью, но,  к сожалению, некоторые пациенты они очень чувствительны к цветению этой группы деревьев. 
 
Під час сезонного цвітіння людям з чітко вираженою алергічною реакцією потрібно бути уважнішими до свого організму, уникати подразників, або взагалі виїхати у відпустку. Кому не підходить такий варіант, єдина панацея протиалергічні антигістамінні засоби. Як правило, ці препарати підбираються індивідуально, і саме під час цвітіння можна збільшувати дозу. Проте краще починати лікування заздалегідь, кажуть лікарі.
 
Лариса Амер головний алерголог Харкова
 
Сказать, на момент когда у пациента обострение, конкретно на что у него аллергия для этого нужно обследовать этого пациента и нужно провести ему специфическое лечение, которое проводится не в сезон переопыления, а уже в зимний период. Если имеется ввиду специфическая иммунотерапия, так называемая аллерговакцинация - пациенты проходят лечение в течении нескольких лет, но эффективность этого лечения очень высокая. Это помогает пациентам значительно уменьшить симптомы своего заболевания. Или вообще их убрать. 
 
В окремих випадках, алергічні прояви можуть загрожувати життю. Як правило, така реакція відбувається у результаті безпосереднього контакту з реагентом. Як приклад, набряк, що перекриває дихальні шляхи і людина може задихнутися. Тож коли пацієнт відчуває, що йому стає погано, ускладнюється дихання - він повинен якомога швидше звернутися до лікаря. Та береза, верба та ліщина не єдині алергени, що загрожує алергикам. Попереду цвітіння кульбабок та інших бур'янів. А влітку зацвітає найбільш страшніший подразник - амброзія. Доречі стати чутливими до природніх алергенів може будь яка людина, у будь якому віці, кажуть медики. Навіть якщо до цього на алергію не хворів.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу