Харьковских школьников проверяют на компетентность

16 марта 2018, 16:19
 

Харківських учнів випробують на компетентність знань. Вперше Україна долучилася до такого міжнародного підходу перевірки знань. Проте знання шкільної програми - не головне, головне, як учасники можуть їх застосовувати. Хто саме потрапить до переліку кандидатів, поки невідомо. Відомо лише що до переліку потрапили 49 освітніх закладів: шкіл, профтехучилищ та вишів Харківщини.

Україна вперше візьме участь в міжнародному дослідженні якості освіти "PISA". В Харкові до цього випробовування вже готуються. Університет міського господарства ім. Бекетова стане ексклюзивним партнером області. З ВИШем для цього підписали відповідну угоду.
 
Володимир Бабаєв ректор ХНУ міського господарства ім. Бекетова
 
Ми приймаємо у своїх приміщеннях. Ми підготуємо всі необхідні матерали для кращої роботи. Наші викладачі будуть присутні, вони будуть спілкуватися, керувати цим процесом, але не втручатися в роботу комісії, яку очолює Олександр Сидоренко.     
 
Це буде не оцінювання учнів на рівень знань, а саме на компетентність. Дітей перевірятимуть на рівень читання, знання математики та природничих дисциплін, які прямо не повязанні зі шкільною програмою. 
 
Олександр Сидоренко  директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти 
 
Важливо побачити вцілому тенденцію наскільки сьогодні абітурієнт вміє застосувати в житті, наскільки він може переломити  оце все, що йому вкладається в голову в школі, наскільки він готовий це використати, в першу чергу, в своїх особистих інтересах реалізувати себе як особистість, це перше. Друге, наскільки взагалі  освітня система в Україні  наскільки вона цьому сприяє. Чи не гальмує вона цей процес. Туди йде чи не туди. 
 
Жодних оцінок, жодних рейтингів, жодної статистики по навчальних закладів. Лише суто оцінка компетентності учнів. Наразі відомо про 49 навчальних закладів з Харківщини, з яких буде обрано лише 14 закладів для участі у випробуваннях. Це і школи, і профтехучилища та виші. Тест складатимуть 15-тирічні учні і керівництво навчальних закладів. 
 
Ольга Деменко директор Департаменту освіти 
 
Мы абсолютно готовы к этому тестированию. И поскольку Украина имеет высокий уровень общего среднего образования, а Харьков является флагманом образования в Украины, я не сомневаюсь, что это тестирование пройдет успешно. Педагоги уже хорошо ознакомлены с этой процедурой. Нам остается только ждать, какие школы будут в этом участвовать, потому что выборка абсолютно случайная. Мы получаем из международных, а именно из центра тестирования. Они сами выбирают школы совершенно случайным образом. Поэтому я не знаю в каких школах это будет проходить.
 
Загалом в міжнародному тестуванні з Харківщини буде 399 учасників. Дослідження проходитиме з 17 по 19 квітня. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу