Усложнить процесс захоронения украинцев могут правки в УПК

13 марта 2018, 15:53
 

Складнощі з похованням. Саме це очікує на Українців, вже з 15-го березня, адже тоді набудуть чинності поправки, внесені до Кримінально - процесуального кодексу України. В чому саме будуть складності і ч насправді все так, спробували з'ясувати наші кореспонденти.

Поправки до КПК ймовірніш за все ускладнять похоронну процедуру. Раніше, якщо людина помирала, на місце смерті приїжджали лікарі і слідчі. Лікар констатував смерть, а слідчий відкривав справу і виписував постанову по судово-медичній експертизі. З постановою тіло відправляли в морг. Іноді ж взагалі обходилися зовсім без експертизи, наприклад якщо людина помирала від старості або довгої хвороби і весь час була під наглядом лікаря, то поховати могли на наступний день. Адвокати ж пояснюють що ажіотаж навколо правок є не зовсім виправданим.
 
Олег Михайлов адвокат 
 
Среди таких смелых сообщений, которые не являются правдой, хочу это подчеркнуть, в СМИ говорится о том что, якобы, сейчас человека можно похоронить, используя только судебное решение, это неправда. На сегодняшний момент есть заблуждение и есть процедура. Заблуждение заключается в следующем: якобы для того чтобы получить документы, позволяющие захоронить человека, необходимо получить решение судьи. Это не так.
 
Сама ж процедура відбувається вже за давно визначеною схемою дій, зазначає правозахисник. Після смерті людини, на місце виїжджають відповідні служби, це стає відомо, або ж поліції, або працівникам швидкої, які координуються між собою. Після чого кожен з них виконує свою функцію. Лікарі повідомляють про факт, а вже поліція, наголошує юрист, обов'язково, проводить всі медекспертизи, які допоможуть встановити справжню причину смерті. 
 
Олег Михайлов адвокат 
 
Почему в обязательном порядке? Уже несколько лет, а именно больше 3 лет, в Украине действует порядок, согласно которому не может быть неопределенной причины смерти, в случае смерти человека. 
 
І про строки виписки довідок судом про проведення експертизи. Максимальний строк видачі, зазначений в правках -  72 години.І виникає питання, де в цей час буде тіло померлого?
 
Олег Михайлов адвокат 
 
Что касается сроков принятия таких решений, здесь нет вообще никаких сложностей. Почему? дело в том, что с момента, когда тело человека отправляется на экспертизу, до момента когда будет получен результат, все равно проходит какое-то количество часов, за несколько минут этого не сделать никогда. А раз есть эти несколько часов, то поверьте процедура получения любого подтверждения, со стороны правоохранительной системы, на сегодняшний момент, приблизительно такая же.
 
Але враховуючи всі аргументи, правозахисники зазначають, що лише час покаже, стане процедура захоронення більш складною з набуттям чинності правок чи ні.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу