Юлия Светличная потребовала усилить контроль за нарушения законодательства о труде со стороны предпринимателей и промышленников

13 марта 2018, 15:07
 

На розширеному засіданні колеггії облдержадміністрації керівництво області розглянули основні питання щодо стану оплати праці у регіоні. Виявили основні проблеми на держпідприємсвах та розробили схему їх вирішення.

Проблема своєчасної виплати  зарплатні та ліквідація боргів на держпідприємствах стали основними питаннями на засіданні розширеної колегії облдержадміністрації. На початку наради, очільниця області Юлія Світлична наголосила, що на сьогодні на Харківщині є необхідна підтримка з боку влади  для розвитку бізнесу у регіоні.
 
Юлія Світлична голова Харківської облдержадміністрації
 
Минулого року ми з державними підприємствами великими і важковаговиками промисловості розробили механізм, де влада підтримує підприємство, підприємство нарощує виробництво і відповідно піклується за людей підвищує заробітню плату виплачує її авансові платежі здійснює, відрахування до бюджету здійснює і тим самими забезпечує соціальні гарантії. Так і повиннно бути. Якщо ми говоримо про людей, то перш за все потрібно платити заробітню плату. Накопичувати борги підприємствам або керівникам цих підприємств – неможливо за одної простої причини – тому що потрібно піклуватися про людей.
 
За минулий рік заборгованість по виплаті зарплати в області скоротилась на 6,5 мільйонів гривень. Так на початок року підприємства були винні своїм співробітникам 224,5 мільйонів. Борги  в наявності на шістидесяти чотирьох підприємствах. Також є тенденція скорочення оплати праці. 
 
Михайло Черняк  заступник голови Харківської облдержадміністрації
 
Ведеться значна інформаційно-роз’яснювальна робота, обмін базами даних  про платників податків, які не додержуються мінімальних гарантій оплати праці. Здійснюється аналіз причин низького рівня середньої заробітної плати. Завдяки вжитим заходам в області спостерігається тенденція щодо зменшення кількості застрахованих осіб, що отримують заробітню плату менше мінімального розміру. 
 
Як наголосила керівник області - питання заборгованості та гідної зарплатні потрібно вирішувати, тож дала доручення всім підрозділам облдержадміністрації посилити контроль за фінансовою діяльносттю підприємств області. 
 
Юлія Світлична голова Харківської облдержадміністрації
 
Також наголошую на персональній відповідальності кожного керівника, щодо дотримання законодавства, прав, норм і особистої відповідальності за виплатою заробітної плати. Заробітння плата повинна виплачуватися. Спочатку заробітня плата а потім усі інші питання.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу