В Украине заменят 1,2,5 и 10 гривневые бумажные купюры на монеты

13 марта 2018, 16:59
 

Національний банк України вводить в обіг нові монети, номіналом в 1,2,5 та 10 гривень. Невдовзі вони повинні повністю витіснити паперові купюри. Як на такі новації вїдреагують українці і чому НБУ планує ввести нову систему заокруглення вартості товарів та послуг?

В Україні планують відмовитися від частини паперових купюр. Мова йде про банкноти вартістю в 1, 2, 5 та 10 гривень. Саме їх Нацбанк планує замінити на монети. Нові зразки монет НБУ налаштована презентувати вже цієї середи.
- Українці зможуть розраховуватися одночасно і новими монетами, і банкнотами відповідних номіналів, поки монети природно і поступово не замінять банкноти в обігу.
Інформацію про переведення частини паперових гривневих купюр в копійки, українці жваво обговорюють в соцмережах. 
- І що, тепер торби тягать замість бумажників? Зрозуміло, що більшість розрахунків відбувається картками. Але при купівлі в кіосках, на базарах, багато де - використовується готівка. Дрібна, як правило. Гаманець тепер важитиме з кілограм... 
 
- А мені здається знову кинути хочуть, тобто в оббігу будуть і монети і папір, тільки в економіку закинуть нічим не підтверджений нал. Так знову прийдем до мільйонів. Це явний признак що економіка обвалюється та показник непрацездатності влади.
Ініціатором новацій переведення 1,2, 5 та 10 гривневих купюр в монети, став - Національний банк України. Копійки номіналом в 1,2,5 і 25 копійок вже не карбують. Крім того, в країні НБУ планує ввести нову систему округлення вартості товарів та послуг. Наприклад , якщо цінники закінчуються від 1 до 4, то їх будуть зменшувати до 0 в кінці, щоб було кратне 10. Цінники, що закінчуються  від 5 до 9, навпаки підвищуватимуть до нульового значення. 
- Введення правил округлення не матиме ніякого впливу на інфляцію як безпосередньо, так і опосередковано, оскільки мова йде про правила округлення всіх товарів в чеку, а не про ціни індивідуальних товарів. З огляду на це, прямого впливу на показники інфляції запропоноване рішення не спричинить. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу