Во сколько обойдется украинцам масленица? Почем нынче блины?

13 февраля 2018, 14:50
 

Традиційне свято Масляної вдарить по кишенням українців. За прогнозами експертів млинці у цьому році подорожчали на третину. Ласощі перед Великим Постом збільшились у вартості за рахунок зростання цін на яйця, вершкове масло і борошно.

У порівнянні з минулим роком вартість головного символа Масляної підвищилась на третину. За підрахунками фахівців, тепер один млинець без начинки в залежності від якості  інгредієнтів коштуватиме приблизно дві гривні.  Адже за останній рік ціни на основні складові цього продукту суттєво збільшились. Борошно подорожчало більш ніж на половину. 
 
Неля Онищенко аналітик
 
Відзначимо і зростання цін на вершкове масло  -  на 15%. Кілограм цього продукту зараз коштує 162 гривні. Тоді як рік тому – 141. Молоко теж подорожчало на 5 гривень за літр -  тепер коштує майже 22 за літр. Трохи подешевшав лише цукор: за рік вартість кілограма знизилася до 13 гривень.
 
На думку експертів найбільш суттєво на вартість млинця вплинули яйця. Вони подорожчали за минулий рік майже на 75 %. Втім, експерти обіцяють, що в найближчі місяці ціни на ряд млинцевих інгредієнтів не збільшаться.
 
Олексій Дорошенко директор Української асоціації постачальників торговельних мереж
 
Яйця вже подешевшали на 2-3 гривні за десяток, і ціна на них продовжить знижуватися через зростання пропозиції - з настанням весни кури краще несуться. Вершкове масло буде поступово дорожчати, так як і раніше зменшується пропозиція молока на ринку. Ціни на  твердий сир та сметану стабілізувалися.
 
Втім, поки українці шокуються від цін - в НБУ заспокоюють. У головному банку країни сподіваються стримати інфляцію монетарними методами. Про це повідомляють на офіційному сайті НБУ у щоквартальному звіті за січень.
 
- У 2018-2020 роках споживча інфляція знижуватиметься і поступово повернеться до цільових показників, однак цей процес триватиме довше, ніж очікувалося раніше. Інфляція повернеться в цільовий діапазон у середині 2019 року. 

Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу