На реализацию программы "Доступные лекарства" в этом году на Харьковщину было выделено 69 миллионов гривен медицинской субвенции

20 января 2018, 17:50
 

"Доступні ліки" цьогоріч стануть ще доступнішими і ще для більшої кількості хворих. Відповідну урядову програму, згідно якій пацієнти можуть безкоштовно або з частковою доплатою придбати життєво необхідні медикаменти, буде розширено. Тож тепер окірм людей із захворюваннями сердцево-судинної системи, астми і цукрового діабету 2-го ступеню, медикаменти зі знижкою зможуть придбати і люди із іншими паталогіями. 
 
Галина Сіроштан в.о.начальника управління охорони здоров'я Харківської облдержадміністрації
 
Хронічні захворювання шлунку та дванадцяти палої кишки, дипресії та деприсивні стани, анемії у вагітних у першому триместрі. Відповідно до державного бюджету до Харківської області надійшла медична субвенція у розмірі 69 мільйонів гривень. Ми її вже розподілили. Території отримали кошти для того, щоби не було перериву в лікуванні тих захворювань, які були в 17 році.
 
Вже підраховано, що на Харківщині близько 130-ти тисяч мешканців області додатково можуть бути залучені до програми. Тож в планах владників суттєво розширити мережу аптек, фельдшерсько-акушерських пунктів та сімейних амбулаторій на селі, де можна буде отримати доступні ліки, щоб урядовою програмою могли скористатися якомога більше людей, які потребують лікування. А також будуть залучені і нові фахівці: гастроентерологи, психіатри, психотерапевти та акушери-гінекологи. Вони вже проходять відповідний тренінг. Втім коли саме можна буде СКОРИСТАТИСЯ пільгами на придбання медикаментів щодо лікування нових захворювань поки точно не відомо.
 
Галина Сіроштан в.о. начальника управління охорони здоров'я Харківської облдержадміністрації
 
Щодо останніх психічних захворювань, гастроентерологічних та анемії. Міністерство охорони здоров"я зараз напрацьовує механізм реалізації, перелік лікарських засобів і вже оголошено на початку року тендер серед заводів, щоби видати наказ з поіменною назвою препаратів і знижкою, яка повинна бути з компенсації цих лікарських засобів. 
 
Коли програма "Доступні ліки" вже і в такому розширеному форматі вступе в дію, фахівці вважають, що це стане ще більш суттєвою підтримкою для сімей, адже медикаменти на сьогодні є доволі дороговартісними.
 
Галина Сіроштан в.о. начальника управління охорони здоров'я Харківської облдержадміністрації
 
Практично за рік реалізації програми кожна людина отримали три і більше рецептів для цих лікарських засобів. І було виявлено що на території Харківської області зовсім не доплачувало населення за ліки по 23 лікарським засобам, вкінці програми ця цифра змінилась до 31 лікарського засобу. При цьому пацієнти доплачували за лікарські засоби від 10 до 30% вартості цих лікарських засобів. 
 
Всі кошти медичної субвенції що були виділені в 2017 році для Харківщини на реалізацію програми "Доступні ліки", а це майже 48 мільйонів гривень, були використані в повному обсязі.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу