Крещение Господне. В Саржином Яру харьковчане окунались в купель. А с источника могли набрать освященную воду

19 января 2018, 16:24
 

Весь православний світ і греко-католики відзначають свято Хрещення Господнього. Яке є третім найбільшим святом, що завершує цикл Різдвяних свят. Сьогодні в одному з найпопулярніших місць Харкова - у Саржиному Яру зібралися сотні людей, аби приєднатися до великого свята.

З ранку у Саржиному Яру зібралися люди, аби пірнути у купель та набрати освяченої води. Обряд освячення провів митрополит Харківський і Богодухівський Онуфрій, після чого усіх, хто прийшов, митрополит окропив холодною та вже свяченою водою.
 
Після обряду вже всі бажаючі, не залежно від віку, стали в чергу, аби пірнути у купель. Це є одним з обрядів, якого й досі дотримуються люди, адже вважається, що пірнаючи у крижану воду на Хрещення Господнє, можна очистити себе від гріхів і всіляких хвороб.
 
Андрій
 
Я стараюсь не пропускать. Вообще да, это традиция. Люди верят, что в этот день вода приобретает святые свойства. И действительно так, я вот сколько окунаюсь, еще ни разу не болел ни в течении года ни после этого. По этому для меня это как дань традиции. Не просто модно, а именно дань.
 
Ігор
 
Да, каждый год. Окунаюсь сам для себя, читаешь молитвы, второй раз окунаешься за родителей. Всем советую пройти окунание. Болезней никаких нет. До этого не болел, а после этого точно никогда не болеешь.
 
Загалом же люди сюди приходять не лише на Хрещення і вважають Саржин Яр комфортним місцем і для відпочинку, і для загартування та занять спортом. 
 
Костянтин Курашов начальник управління з питань фізичної культури і спорту 
 
Да, шикарное место у нас. Я думаю, что летом будет вообще хорошо. Отремонтируем и реконструируем спортивные площадки, сделаем благоустройство и будет очень хорошо. 
 
І у такий морозний день люди, які прийшли пірнути у купель, кажуть, отримали бадьорий настрій, яким готові поділилися і з усіма городянами. 
 
Костянтин Курашов начальник управління з питань фізичної культури і спорту 
 
Всем харьковчанам хотелось пожелать здоровья крепчайшего, мира и хорошего настроения.
 
Андрій
 
Крепкого здоровья, бодрости духа и никогда не унывать.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу