ЗНО - 2018! Пробное тестирование и новации основного

13 января 2018, 20:20
 

Близько 1200 абітурієнтів з трьох областей зареєструвалися на пробне ЗНО 2018. Більше шестисот  - саме з Харківської. Пробне не означає обов'язкове. це виключно бажання абітурієнта. Більше того, абітурієнти зможуть не просто перевірити свої сили у пробному тестуванні, а і знати результат.
 
Олександр Сидоренко директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти
 
По-перше, ця оцінка не використовується як Державна підсумкова атестація, по-друге не може бути використана при вступі до ВУЗу і по-третє, ця оцінка точно не відповідатиме буквально точно тій оцінці, яка буде на основному ЗНО.
 
А користь в тому, що після пробного ЗНО абітурієнт зможе забрати із собою зошит і після оприлюднення вірних відповідей, проаналізувати рівень своєї готовності. Крім того відбувається і певна адаптація, бо пробне тестування обов'язково проводиться там, де будуть проводити і основне ЗНО. 
 
Олександр Сидоренко директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти
 
Тільки за одним вийнятком, за вийнятком іноземної мови. І основне ЗНО і пробне ЗНО ми будемо проводити вийнятково тільки у Обласному центрі. Справа в тому що ця складова - "Аудіювання" вона ставить серьйозні вимоги до технічного забезпечення. Ми повинні забезпечити відтворення звуку в такій якості, яка не затруднятиме абітурієнта у сприйнятті текста і не затруднятиме у формуванні відповідей на ті питання, які будуть запропоновані. 
 
У зв'язку з нововведенням - проходженням аудіювання з іноземної мови: це сприйняття тексту на слух, а потім його переказ, абітурієнти, які мають вади слуху, отримають роздрукований варіант завдання. Зареєструватися на пробне ЗНО доволі просто, потрібно зайти на сайт і пройти по пунктах реєстрації. Вона на платній основі, та у Харківському регіональному центрі оцінювання якості освіти заначили, що єдиний центр, який не підвищив ціну - це і є Харківський. Сума складає 129 гривень. Реєстрація на пробне ЗНО розпочалася 9-го січня і триватиме до 31-го січня 2018 року. Реєстрація ж на зовнішнє незалежне оцінювання розпочнеться з 6-го лютого. Аудіювання, про яке ми вже говорили, матиме два рівня складності, та абітурієнти мають знати ще деякі особливості.
 
Олександр Сидоренко директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти
 
В цьому році прийнято рішення про те, що на всі правничи спеціальності, скрізь по всій країні набір на магістратуру  буде здійснений через систему ЗНО. Практично на всі магістерські програми, одна із складових вступу - іноземна мова, буде проведена через систему ЗНО. 
 
Ще одна новація - це державна підсумкова атестація для учнів ПТУ та студентів технікумів і коледжів. Деякі з них вступили туди після 9-х класів і здобувають там середню освіту. А тому один з трьох предметів  ДПА - це українська мова та література, також проводитимуть через систему ЗНО.
 
Олександр Сидоренко директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти
 
В цьому році  таки остаточно Кабмін затвердив умови прийому до ВНЗ, відповідно з якими абітурієнт, який вступає до медичних  ВИШів, може бути абітурієнстом в тому випадку, якщо в нього по всіх предметах конкурсних, оцінка буде не меншої ніж 150 балів.
 
Також Кабмін щороку проводить оцінку рівня конкурентно - спроможності регіонів, де було два показники -  українська та іноземна мова по 160 балів і більше, цього року до переліку додається і математика. А от російську мову взагалі виключили. Із новацій це все. Тепер щодо самого проведення. Цього року, зазначає директор центру, кількість людей які забезпечуватимуть процедуру, збільшать майже на одну тисячу і загальна кількість складе 5 тисяч. Харків, як обласний центр, буде готовим на всі 100 до проведення ЗНО. В Департаменті освіти міськради в цьому запевнили.
 
Олександр Сидоренко директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти
 
До речі, хочу відмітити особливу роль міста Харкова, як обласного центру у проведенні ЗНО протягом всіх 10 років. На Харків випадає незрівнянно великий обсяг роботи. І він виконується завжди ефективно і відповідально. І значна роль тут належить міському голові, його заступникам, службам, які дуже чуттєво  реагують на всі речі, які виникають і які треба виконати під час підготовки і тим самим забезпечують бездоганний рівень проведення ЗНО.
 
У Харківському регіональному центрі оцінювання якості освіти висловили сподівання що абітурієнтів, які використовують сучасні технічні засоби для полегшення у складанні ЗНО, як наприклад в минулі роки це були ледь помітні мікронавушники чи-то смартгодинник, цього року буде менше. І нагадали, що у разі виявлення порушення, потенційний абітурієнт втрачає право вступу до ВИШу цього року.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу