В Харькове состоится двухдневный фестиваль "Вертеп-фест"

12 января 2018, 14:20
 

Святкова двохденна феєрія пройде у місті на цих вихідних. Харків"яни зможуть побачити звичаї та традиції Слобожанщини у всій красі.

У  Харкові вже вдруге відбудеться масштабна подія - Вертеп-фест. За підтримки губернатора Юлії Світличної близько 30 професійних та аматорських колективів зі всіх куточків Харківської області та інших  регіонів зберуться на дводенне казкове видовище. Фестиваль прив’язаний до дат святкування Старого Нового року, або Щедрого вечора, який відзначається в ніч з 13-го на 14-те січня.
 
Олександра Тимченко артистка гурту "Мурафський шлях"
 
13 січня це виходить святої Маланії. 14-го – це Святого Василя, або вже Щедрий вечір. В ці дні дівчата, хлопці вони ходили по всьому селі щедрували. Обов’язково треба було до кожного в хату зайти, побажати щастя, добробуту на весь рік.
 
Учасники фестивалю співатимуть традиційний фольклор Слобожанщини, бажаючи щастя і добробуту на новий 2018 рік. 13-го січня пройде велика вертепно-колядова хода, по вулиці Сумській, та концерт відкриття Вертеп-фесту. 14-го у парку Горького співатимуть колядку «Нова зірка стала». Також відбудуться круглі столи та майстер-класи. 
 
Галина Лук'янець керівник фольклорного гурту "Мурафський шлях"
 
Нагода продемонструвати нашому загалу, нашим мешканцям Харкова, області оці витоки, першоджерело те, що ми вже фактично втратили у 21 століття. Я вдячна нашій адміністрації. Нашим все ж таки чиновникам, що вони пішли на цю масштабну подію. У нас на Харківщині Вертеп це річ вже настільки забута, забута вже понад двісті років - це прекрасно, що це підтримується, що і губернатор приділяє цьому частку своєї уваги, так що добре, що воно є. Це прекрасно.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу