У 10 людей выявили грипп, но об эпидемии говорить ещё рано

12 января 2018, 14:07
 

На Харківщині фіксують найнижчий рівень захворюванності на грип та ГРВІ. Адже показники в кілька разів меньше епідпорогу. Натомість, зазначають епідеміологи, підвищення захворюванності таки буде, адже в області зареєстрували циркуляцію двох штамів грипу А і В. Їх виявили у 10 людей.

Епідемії грипу на Харківщині немає, констатують фахівці. З початку епідсезону, який прийнято вважати з 1-го жовтня, рівень захворюванності гострими респіраторновірусними інфекціями постійно був низьким. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року менше на 33%. А на першому тижні вже нового року взагалі - найнижчим як в області, так і в місті Харкові.  
 
Тетяна Карлова завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень Харківського обласного лабораторного центру
 
По місту Харкову аналіз показників порогових рівнів також показав, що на жодному тижні поріг не було перевищено і рівень захворюванності по місту Харкову також характеризується як низький. 
 
Згідно проведених досліджень зараз превалює парагрип, ерс-віруси та аденовірусна інфекція. Але вже є і перші хворі на грип. Але ніяких нових штамів, якими лякали раніше. Лише грип типу В, що виявили у шістьох людей і ще у чотирьох вірус типу А.    
 
Тетяна Карлова завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень Харківського обласного лабораторного центру
 
Різні типи вірусу вже зафіксовано їх циркуляцію на території області. Однак повинна сказати, що це сезонний грип, сезонний. Ми не кажемо сьогодні ні про які інші типи вірусів грипу А. Розподілився вірус типу А по дві особи: АН1N1 і Н3N2
 
Епідситуацію фахівці на сьогодні вважають спокійною і контрольованною, адже щотижня проводять аналіз захворюванності. Натомість прогнозують, що кількість хворих буде зростати.  
 
Тетяна Карлова завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень Харківського обласного лабораторного центру
 
Якщо йде парагрип і він превалює і це є спокійною ситуація, але він є основою і якщо приєднується віруси грипу, то це завжди буде зростати захворюванність. Що ще турбує, якщо вірус грипу типу В - він більш спокійний і може викликати, але поодинокі випадки, як ми на сьогодні і реєструємо, то вірус грипу А, це більш епідемічні віруси і вони викликають епідемії. 
 
Коли саме слід очікувати підвищення кількості хворих, епідеміологи конкретних строків не називають. Але радять провсяк випадок провести щеплення проти грипу, мовляв ще не пізно. Щоправда, зазначають, вакцин на сьогодні в обласному аптечному складі в наявності немає, але їх можуть доставити на замовлення.   
 
Немає на Харківщині і епідемії кору, спалах якої зафіксовано в деяких регіонах України. З початку року в області жодного випадку захворювання на кір. А минулого року були тільки поодинокі випадки.
 
Тетяна Карлова завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень Харківського обласного лабораторного центру
 
За підсумками 17-го року в області зареєстровано 11 випадків кору всього. Дякувати Богу мабуть або нашим щеплюванням, які все ж таки є і в наших студентів, і школярів і дякувати всім лікарям медичних закладів, що вони проводять роботу з батьками, які відмовляються щодо проведення додаткових щеплень проти кору. Бо ще раз наголошую, що самим ефективним заходом боротьби з кором на сьогодні є тільки щеплення. 
 
Тож фахівці реконмендують зараз провести додаткове щеплення дітям, які його не мають взагалі або своєчасно не отримали ревакцінацію можливо через перебої поставки вакцини свого часу. Зазначають, на сьогодні вакцини є і щеплення можна зробити безкоштовно, звернувшись до медичного закладу. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу