Какой рост цен ожидает украинцев в 2018. Мнение Экспертов

11 января 2018, 16:40
 

У цьому році, як кажуть експерти, ріст цін на продукти в Україні будуть збільшуватись, але не так стрімко, як у попередньому. Які саме товари та послуги подорощають у 2018 в наступному матеріалі.

М'ясо завжди було найпопулярнішим продуктом серед українців. Наразі ж не зважаючи на його подорожчення, воно залишається у дефіціті на внутрішньому ринку. Як запевняють експерти, це пов’язано з тим, що значно збільшились об’єми експорту . Проте причина не тільки в вивозі продукціїї за кордон. Тільки за 11 місяців минулого року поголів’я тварин знизилось майже на 4 мільйона. 
 
Олександр Ткачев начальник відділу аналізів ринків
 
Основним фактором впливу залишиться зниження поголів'я великої рогатої худоби і свиней, а також витрати на їх утримання. Варто врахувати, що в держбюджеті-2018 закладено курс долара 30,1 гривень, що може говорити про подальшу девальвацію гривні. Даний фактор вплине на збільшення витрат з транспортування, що, в кінцевому рахунку, позначиться на кінцевій вартості продукції на полиці.
 
Щодо молочної продукції, експерти кажуть, що теж очікується подорожчання. Це обумовлено тим, що з 1-го січня набув чинності закон про заборону продажу домашнього молока. Тепер на полицях магазинів будуть три сорти молока: екстра класу, вищого та першого. А що ж до цін на вершкове масло, воно поки що дешевшає. Проте продукт може вирости у ціні. У тому числі через збільшення експорту.
 
Олексій Дорошенко голова Української Асоціації постачальників торговельних мереж
 
Не дивлячись на зростання цін в Україні та падіння вартості вершкового масла в Європі, у нас воно було на 20-30% дешевше, ніж в найближчих нам європейських країнах. Це означає, що потенціал для зростання існує.
 
Експерти очікують, що з початку року подорожчає також і хліб. У 2017 ціни на нього у середньому піднялись на 11%. Це запевняють фахівці, пов’язано зі зростанням мінімальної зарплатні українців, закладеної у держбюджеті на цей рік. 
 
Олексій Дорошенко голова Української Асоціації постачальників торговельних мереж
 
Аналогічна тенденція спостерігалася в січні і лютому 2017 року, коли також росла "мінімалка". Тоді підприємства говорили, що у них зросла собівартість виробництва, відповідно, вони підвищували ціни на найдешевші сорти хліба. 
 
Ціни на яйця у минулому році стали стрімко зростати. Яка ситуація буде у новому  – тільки припущення
 
Олексій Дорошенко голова Української Асоціації постачальників торговельних мереж
 
Якщо в одній торговій мережі яйця з'явилися дешевше, це означає, що починається гонка за покупцем. Розпочнеться демпінг, і ми будемо бачити поступове здешевлення, можливо, гривень на п'ять.
 
Також будуть рости ціни на алкоголь та сигарети. З нового року підвищились ставки акцизів на тютюнові вироби. У 2018 ціни на цигарки зростуть на 30%, а в наступні шість - щороку ще на 20. Виробникам алкогольних напоїв ставки на акцизи у цьому році не були збільшені, але як кажуть експерти, це не значить, що росту цін не буде. 
 
Олексій Дорошенко голова Української Асоціації постачальників торговельних мереж
 
Можу відразу сказати, що в січні-лютому ми побачимо сильне зростання цін. Зараз відкладено тиск на ціни, тому на початку 2018 ціни зростуть майже на всі продукти приблизно на 4%. Тобто половину річної інфляції ми пройдемо за два місяці - прогноз інфляції на цей рік - 7%. Це обумовлено девальвацією гривні і зростанням мінімальної заробітної плати.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу