13 и 14 января в парке Горького защедруют

11 января 2018, 14:34
 

Велику розважальну програму у парку Горького підготували для харків'ян і гостей Першої столиці до святкування Старого Нового року. Вихідними там обіцяють влаштувати грандіозні народні гуляння з обрядовими новорічними піснями та щедрівками в рамках двох етнофестивалей "Світовід" і "Вертеп-фест". А ще запрошують взяти участь у Всеукраїнському флешмобі, заспівати одночасно разом з мешканцями інших міст одну з найпопулярніших щедрівок "Нова зірка стала".

Незважаючи на те, що Старий Новий рік не є офіційним святом, українці його люблять, шанують і відзначають. До того ж що це не просто початок року за старим стилем, в цей день споконвіку відзначали Меланки, а 14 січня Святого Василя. І ці свята завжди супроводжувалися народними гуляннями, переодяганнями і ворожіннями. Все це в суто українських народних традиціях вихідними обіцяють організувати в парку Горького. 
 
Андрій Кравченко прес-секретар Харківського парку культури і відпочинку ім. М. Горького 
 
13 и 14 января. Народные традиции, конкурсы, забавы, гуляния, народные ярмарки - это всё будет здесь в парке Горького. 13 числа выступят замечательные фольклорные коллективы "Талица" и "Забава" и пройдут мастер-классы для детей в Развлекательном центре. И конкурсные программы с заданиями народными в мешке попрыгать надо будет, на метле полетать и т.д..
 
Свято Меланки, у народній традиції це ще й Щедрий вечір. І головне це - щедрування. Тож як тільки починає сутеніти, групи щедрувальників, переважно молодь, влаштовують величальні новорічні обходи і поздоровлення, під час яких піснями славлять господарів, бажають їм здоров'я й достатку на весь рік, за що і отримують щедру нагороду. 
 
Андрій Кравченко прес-секретар Харківського парку культури і відпочинку ім. М. Горького 
 
Мы ждём здесь на этой сцене. Фестиваль зимнего календаря "Світовід", посвящённый традициям Слобожанщины - колядки, щедрівки, народные обычаи. И ещё одной жемчужиной нашего праздника станет выступление участников Всеукраинского фестиваля "Вертеп-фест". Это более 40 колективов со всех уголков нашей необъятной Родины, которые приедут к нам в Харьков для того, чтобы познакомить харьковчан с традициями вертепувальників и меланкарів, всё что связано с щедрым вечером. И в 14:00.  мы приглашаем всех харьковчан, чтобы поучаствовать во Всеукраинской акции "Нова зірка стала". Все харьковчане, которые будут присутствовать здесь на площади и жители других городов Украины будут одновременно петь самую популярную щедрівку "Нова зірка стала". 
 
А ще за народним повір'ям ніч на 14 січня вважалася магічною і на щедрий вечір необхідно було загадувати бажання бо вони обов'язково здійсняться. Тому організатори радять заздалегіть запастися не тільки добрим настроєм, а ще й списком мрій і парк Горького в котрий раз стане не просто центром дозвілля, а ще й і позитивних емоцій і втілення тих самИх заповітних надій.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу