Что будет с рынком недвижимости в 2018 году

10 января 2018, 14:32
 

У 2017 році на Харківщині забудовники здали рекордну кількість житла. Понад чотириста тисяч квадратних метрів. А ще городяни віддавали перевагу купівлі житла саме на первинному ринку. Усі подробиці з ринку нерухомості експертів запитували наші кореспонденти.

Чотириста двадцять тисяч квадратних метрів житла торік здали забудовники у Харкові та області. Ці показники є високими, навіть у порівнянні з дві тисячі сьомим роком, коли звели триста сімдесят тисяч квадратів. Також у дві тисячі сімнадцятому уклали вдвічі більше угод, ніж у дві тисячі шістнадцятому. Первинний ринок тисне на вторинний. Ця тенденція, говорить експерт із нерухомості Ігор Балака, збережеться й цього року.   
 
Ігор Балака експерт із нерухомості
 
Скорее всего они будут выходить на какие-то сегменты, где раньше не присутствовали. Первое - это жилье уже с какими-то ремонтами будет сдаваться и это будет прямая альтернатива вторичному жилью. Второй момент - застройщики будут воевать вот с этими смарт-квартирами путем ценовых каких-то воин, третий момент - будут привлекать банковское кредитование и будут участвовать в специализированных программах.
 
Торік вартість одного квадратного метру на вторинному ринку знизилась на п'ять відсотків і склала в середньому шістсот п'ятдесят доларів, говорить Ігор Балака. На первинному ринку середня вартість за квадрат була на рівні тринадцяти-чотирнадцяти тисяч гривень за квадрат. Найдорожче житло, як завжди, у центрі, найдешевше - на околицях. Саме за ці мікрорайони забудовники нині взялися активно. У дві тисячі вісімнадцятому суттєві зміни слід очікувати лише на первинному ринку. 
 
Ігор Балака експерт із нерухомості
 
Скорее всего уровень цен останется на том же уровне плюс-минут 5% на вторичное жилье в долларе США, на "первичке" цены будут плавно ползти вверх. Может быть какие-то разовые акции будут у застройщиков для того, чтобы преодолеть либо кассовые разрывы, либо аккумулировать какие-то денежные потоки на следующие проекты, но тем не менее увеличение заработной платы, увеличение стоимости ресурса, увеличение стоимости стройматериалов будет приводить к тому, что стоимость квадратных метров будет все таки расти, мы планируем до 02.40 до 10-12%.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу