Отпечатки пальцев за три дня работы биометрической системы взяли у полторы тысячи иностранцев

3 января 2018, 12:01
 

Прикордонники Харківщини за відбитками пальців пропустили вже півтори тисячі іноземців. Біометрична система у штатному режимі запрацювала з першого січня. Наші кореспонденти побували у залізничому, автомобільному та авіа пункті пропуску, поспілкувались з тими, хто їде до України, всі подробиці далі в сюжеті.

Саме так, приклавши пальці до зчитувача, тепер в іноземців, які в'їжджають на територію України - беруть відбитки пальців. Якщо людина перетинає кордон вперше, сканують всі п'ять пальців, якщо вдруге - тоді чотири. Крім того, тепер не вносять паспорті дані, їх теж зчитує система. 
 
Дмитро Кальницький прес-офіцер Харківського прикордонного загону 
 
Дана система спростила операції пропуску громадян за рахунок того, що інспектору не потрібно в ручному режимі вводити дані в систему, йому потрібно лише відсканувати паспорт та зняти відбитки пальців.
 
Відбитки пальців у пунктах пропуску беруть всього третій день. За цей час, кажуть прикордонники, за біометричною системою пропустили півтори тисячі громадян. Переважно це росіяни. Також відбитки беруть у громадян ще сімдесяти країн, перелік яких затверджений Радою нацбезпеки та оборони. 
 
Микола 
 
Я сдаю постоянно, каждые два года в американском консульстве пальцы свои и в Европу точно также. Это связано с безопасностью. Любая страна должна это делать.
 
Микита 
 
Просто все европейские страны берут это на визу и так далее, поэтому нормально. Прогресс должен идти со временем. 
 
Оксана 
 
В Европу же мы въезжаем тоже по отпечаткам пальцев, куда деваться, не сделаем - не уедем.
 
Нова система, розповідають у Харківському прикордонному загоні, дає можливість одразу побачити, чи порушувала людина закон.
 
Олексій Червяков начальник відділення зв'язку відділу прикордонної служби "Дергачі"
 
Інформація передається в режимі он-лайн, робиться звірка з базами Інтерполу, з базами в'їзду-виїзду, з базами біометричного контролю і відразу, якщо є якісь неточності, то програма видає інформацію на монітор.
 
Біометричний контроль діє у всіх пунктах пропуску. В автомобільних та авіа пристрої нічим не відрізняються, у залізничних пунктах прикордонникам видали переносні зчитувачі.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу