На Покрова в Чугуеве заработает обновленный Свято- Покровский собор

2 августа 2012, 18:08
 

На Покрова, що святкують у середині жовтня, в Чугуєві запрацює оновлений Свято Покровський собор. Кошти на його реконструкцію збирали всім миром. Згодом, обіцяє місцева влада, і храм, і територія навколо, стануть одним з духовних центрів України.

До революції храм, після неї - центральний художній музей міста Чугуєва. За дев’яносто років будівля собору була повернена православній церкві. Але кошти на реконструкцію довго не могли знайти. Священики звернулися до громади Чугуєва по допомогу. Прихожани відгукнулися. Хто як міг. Прибирали сміття, звільняли собор від зайвих перегородок. Та все одно реконструкція йшла дуже повільно. Тільки коли до відродження собору приєдналися місцеві бізнесмени та народний депутат Дмитро Шенцев справа таки рушила з мертвої точки.

отець Петро ,настоятель Свято-Покровського собору в Чугуєві:

-Под патронатом Дмитрия Алексеевича, по его инициативе, после пасхи началась реконструкция этого собора. Как видите, второй этаж уже снят. Теперь нужно дальше строить барабан и купол, крест.

Довгі роки цей Свято-Покровсьткий собор був обезголовлений: революціонери знесли і хрест, і купол. Коли будівельники повернуть храму первинний вигляд – висота його становитиме – п’ятдесят метрів. Завдяки меценатам зведення нового купола розпочнеться у найближчі дні.    

Дмитро Шенцев ,народний депутат України :

-Я православный хрестьянин, моя мама очень верующий человек, я через ее любовь к богу сам пришел к церкви. Я считаю что на сегодняшний момент церковь и православие основной источник духовности для нашего населения для нашего народа, и возрождая экономику, и возрождая отношение к истории, конечно же одним из самых важных, если ни самым важным, является возрождение духовности.

Після відновлення куполу та встановлення хреста до собору ввійдуть реставратори. Під час підготовчих робіт з’ясувалося - частина внутрішнього розпису, що довгі роки був схований під шаром штукатурки, зберігся. Тож художники спробують відновити його.   

Галина Мінаєва ,Чугуївський міський голова:

-Восстановление храма на этом не заканчивается, за этим у нас в планах и восстановление площади Ленина, и восстановление парковых зон, которые здесь рядом. Поэтому тут будет очень большой прекрасный комплекс работ выполнен. И вот тогда у нас действительно появиться изюминка на территории всей Украины.

Андрій Соловйов, Сергій Перець, Харьковские Известия.
 

Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу