В Дергачах на будущем мусороперерабатывающем комплексе ведутся подготовительные работы

24 ноября 2017, 13:48
 

Етап пропозицій, проектів, ухвалення і підписання чисельної документаці - в минулому. Харків розпочав підготовку до будівництва першого в Україні сміттєпереробного комплексу. Сьогодні на будмайданчик вперше запросили журналістів. Наш кореспондент Леся Кочержук каже, що там справжній мурашник: працюють півсотні спецавтомобілів, чисельні бригади робочих.

Зараз ми в Дергачах. Якраз саме на цій території, що в мене за спиною, буде майбутній сміттєпереробний комплекс. Той про який так довго говорили і на який у Харкові чекали не один рік. З вересня тут  з’явилась спецтехніка підрядної організації, тому зараз тут ведуться земельні роботи. Наприклад, на цьому майданчику, де зараз працюють екскаватори буде новий полігон, що розкинеться на 34 гектарах землі.
 
Півсотні одиниць спецавтомобілів на будівельному майданчику працюють майже не вимикаючи двигунів. На місці нового полігону, розповідають підрядники, розгорнуті підготовчі роботи.
 
Олександр Панченко заступник директора з технічної частини генпідрядника 
 
Объем работ на сегодняшний момент выполнен порядка 25% -по выемке грунта. Предполагается данный вид работ производить порядка 8-ми месяцев. То есть мы закончим земляные работы где-то к началу лета, к июню месяцу. Зимой работы не будут остановлены, поэтому мы надеемся, что в таком темпе мы сможем передать площадку под монтаж геомембраны. 
 
Cаме зведення полігону проходитиме в дві черги. Перші чотири мапи на 17-х гектарах планують здати вже наприкінці 2018 року. Фундаментні роботи на місці сміттєпереробного комплексу, повідомили підрядники, повинні стартувати вже навесні.  
 
Олександр Панченко заступник директора з технічної частини генпідрядника 
 
Помимо самого тела полигона мы будем вести строительство предприятия по переработке - по приему - переработке мусора. Данные наши работы включают в себя еще и третью очередь, это сбор полигонного газа, это будет бурение скважин. Работы должны будут начаться зимой. У нас здесь старый полигон, действующий полигон и новый строящийся полигон. Вот это три полигона, с которых будет собираться газ.  
     
За тим як під Харковом, в Дергачах, ведуться роботи зі зведення сміттєпереробного комплексу, починаючи від підготовчих, слідкують незалежні експерти з Німеччини. Такі умови контракту. 
 
Микола Скляров директор КП "Муніципальна компанія поводження з відходами "
 
Строительству мусороперерабатывающего комплекса предшествовала большая работа. Нами проведено 2 международных тендера по отбору консультанта и по отбору подрядчика. В результате торгов нами отобран,  подрядные работы будет выполнять польская фирма VEKTA , а консультантом - немецкая фирма KOKS.
 
Фінансується проект за кошти Світового банку і Фонду чистих технологій. В співвідношенні 81 до 19. В перспективі майбутній сміттєпереробний комплекс вестиме глибоке сортування. На новому полігоні, говорять експерти,  опинятиметься мінімум сміття. 
 
Микола Скляров директор КП "Муніципальна компанія поводження з відходами"  
 
Это будет безотходное производство и та система сбора, которая сейчас она в корне будет отличаться от того, что будет в перспективе. На полигон, в конечном итоге, будет утилизироваться в сухом остатке значительно меньше мусора. Действующий полигон будет полностью рекультивирован, он будет укрыт специальной пленкой, засыпан землей.
 
І що найголовніше, завдяки біогазу, що видобуватимуть  на сміттєпереробному комплексі, підприємство повністю зможе себе забезпечити енергоносіями. 
 
Кшиштоф Хородецкі представник польської фірми-підрядника 
 
В таких масштабах и по таким технологиям - это первый проект в Украине. Ну, и мы считаем, что это будет один из лучших проектов в Европе. Почему, потому что обычно Европа строит свои заводы постепенно, кусочек такой, кусочек такой. У вас же, за счет усилий мэра города, Мирового банка вашего правительства, области, этот проект идет под ключ и будет строительство и полигона, будет строительство завода сортировки. Надо сказать, что это глубокая сортировка. 
 
Здати під ключ сміттєпереробний комплекс, завдяки якому жителі Харкова на десятиліття зможуть забути про проблему з відходами, підрядники планують за 29 місяців. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу