Парламент принял в первом чтении за основу проект бюджета на 2018 год

18 ноября 2017, 16:33
 

Дефіцит на рівні майже вісімдесяти мільярдів гривень, інфляція на рівні семи відсотків, а прогнозний курс долару - тридцять гривень десять копійок. Саме такі показники заклали урядовці у державному бюджеті на дві тисячі вісімнадцятий рік. Головним джерелом наповнення залишиться податок на додану вартість, доходи фізосіб та акцизи. Також планується близько ста п'ятдесяти мільйонів отримати від спецконфіскації майна екс-чиновників. У Кабміні переконують, бюджет збалансований та налаштований на перспективу. У Розрахунковій палаті так не вважають. Там переконують, треба ухвалити стратегію управління державним боргом, якої немає з дві тисячі чотирнадцятого року.
 
Олександр Яременко т.в. повноваження Голови Рахункової палати України 
 
Можна зробити висновок, що доходи державного бюджету в наступному році зростатимуть в основному за рахунок імпорту, півдищення цін і девальвації гривні. Друге - ключовою проблемою державного бюджету лишаються державні борги. Уряд планує брати нові кредити, при чому на 22% більше, ніж у поточному році, щоб сплатити борги і покрити дефіцит бюджету. 
 
Видатки на соцсферу обіцяють, у наступному році зростуть. Мінімальна зарплата становитиме три тисячі сімсот двадцять три гривні. 
 
Олег Ляшко народний депутат України, голова фракції Радикальної партії Олега Ляшка
 
Ви пропонуєте в новому році підняти мінімальну зарплату на рівні 3 723 гривні, але фактичний прожитковий мінімум за даними Мінсоцполітики Вже 3 831 гривня у вересні нинішнього року. Тому команда "Радикальної партії" пропонує мінімальну зарплату з нового року 5 000 гривень на місяць.
 
Планують збільшити видатки і на медицину. Коштів, переконують в Кабміні, вистачить для забезпечення нової системи охорони здоров'я. Однак нардепи все ж закликають направити більше фінансів. 
 
Антон Яценко народний депутат України, група "Партія Відродження" 
 
Ми просимо збільшити до 700 млн лікування за кордоном, ми просимо збільшити на 100 млн гривень трасплантацію кісткового мозку і півтора мільярди - збільшення на дитячу онкологію.
 
На тридцять п'ять мільярдів мають зрости видатки на оборону і сягнуть ста шістдесяти п'яти мільярдів гривень. Кошти витрачатимуть на зростання зарплат військовим, технічне оснащення та модернізацію техніки. У бюджеті на дві тисячі вісімнадцятий, говорить Прем'єр-міністр Володимир Гройсман, враховані інтереси програми децентралізації, а головний пріоритет - розвиток національної економіки. Врешті-решт парламент ухвалив у першому читанні за основу законопроект "Про державний бюджет України на 2018 рік", запропонований Урядом. "За" проголосували двісті шістдесят народних депутатів.
 
Володимир Гройсман Прем'єр-міністр України 
 
За собою можуть вести ті, хто приймає рішення, а не ті, хто постійно щось критикує. Ми з вами приймаємо відповідальні рішення, які дозволяють фінансувати країну, розвивати національну економіку і збільшувати соціальні стандарти. Це все також, завдячуючи вашим пропозиціям, вашій підтримці і вашому лідерству, тому я хочу щиро подякувати за повну підтримку. І йдемо далі, для ухвалення повного бюджету країни.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу