Новый закон про ЖКХ. Украинцы будут платить штрафы

14 ноября 2017, 14:35
 

Новий закон про ЖКГ. Тепер за несплачені комунальні послуги - штраф. Українцям буде нараховуватись абонплата за водопостачання та опалення. Чого більше тепер у українських громадян: прав чи обов'язків з'ясовували наші кореспонденти

За несплату комунальних послуг - штраф. Українці готуються жити за новим законом про ЖКГ. Пеня - повертається. Сума штрафу не перевищуватиме одну соту відсотка за один день прострочення, тобто за рік - три цілих шістдесят п’ять сотих відсотка. У законі прописано, що пеня не може перевищувати 100%  від вартості послуг. Штрафні санкції набувають чинності з 1 січня 2019 року.
 
Андрій Никончук  директор Асоціації управителів багатоквартирних будинків 
 
Важливий момент - повернення пені: з'явився інструмент впливу на тих, хто не платить за житлово-комунальні послуги, які неможливо або складно відключити в індивідуальному порядку, - це тепло, вода, газ. Розмір пені поки невеликий, але цілком можливо, що його можуть збільшити, щоб змусити боржників активніше розраховуватися або реструктуризувати борги.
 
Закон також передбачає введення абонплати за водопостачання та опалення. Тобто за воду прийдеться платити, незалежно від того, користувались чи ні, а за тепло - протягом всього року, а не тільки в опалювальний сезон. При цьому тариф повинен зменшитися на розмір абонплати, яку протягом шести місяців розрахує Кабмін. 
 
Валентин Землянський енергоексперт
 
Закон в цілому дотримує баланс між постачальниками і споживачами послуг, але треба дочекатися конкретних цифр в підзаконних актах.
 
Також українці отримали у законі право штрафувати постачальника послуг за перевищення термінів виконання ремонтних або аварійних робіт, але механізм стягнення, ще також у розробці. Прописано у документі і те, що після подачі заявки, громадянин може відключитися від постачання гарячої води. Передбачено і можливість від’єднатися від централізованого теплопостачання, але тільки у разі, якщо половина квартир в будинку вже перейшла на індивідуальне опалення. Інші норми нового закону не відрізняються від чинного. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу