В Харькове создали мурал в честь 25-й годовщины украинско-немецких дипломатических отношений

13 ноября 2017, 17:34
 

У Харкові створили мурал на честь 25-ої річниці українсько-німецьких дипломатичних відносин. Велитенська багаторівнева графічна картина розмістилася на фасаді одного з будинків по вулиці Пушкінській. "Немає ніяких ключів від щастя. Двері завжди відкриті" гласить на муралі величезний напис.

У місті побільшало на один мурал. Велитенське графіті з'явилося на фасаді будику по вулиці Пушкінській, 28. Малюнок присвятили 25-й річниці українсько-німецьких дипломатичних відносин і 27-річчю побратимських відносин між Харковом і Нюрнбергом. А відкриття муралу приурочили до проведення Тижнів Німеччини у Першій столиці. 
 
Дар'я Хрісанфова куратор проекту
 
Это росписи многуровневые, которые на каждом уровне читаются. Они читаются как эстетика Дюрера. Они читаются как символичная история оленя, как символа солнца. как символа восхождения, как символа дружбы. Они читаются как средневековое окно, которое мы открываем как живую традицию. Традицию между Харьковом и Нюрнбергом и нашим отношением к культуре, современному искусству и к тому, чтобы создать в городе, в таком серебристом городе Харькове, интересный такой рисуночный мурал. Надпись это дословно, это Дюреровская надпись, и она звучит так "Нет никаких ключей от счастья, двери всегда открыты." 
 
Як відзначають організатори, місце створення мурала було обрано невипадково. Так, раніше, у роки війни, вулиця Пушкінська мала назву Німецька, а навпроти будинку під номером 23 стояла німецька церква, яку городяни знали як кірху. Цей будинок в південно-німецькому стилі побудували в 1913 році, а в 1958 році зруйнували. Тож Генеральне консульство Німеччини в Донецьку і Харківська міська рада вирішили позначити це місце, як символічне для українсько-німецьких відносин. 
 
Вольфганг Мёссінгер Генеральний консул ФРН в Донецьку (офіс в Дніпрі)
 
Я очень рад, что мы теперь, находясь недалеко от этого исторического места, можем напомнить следующим поколениям об этом данным муралом с мотивом творчества немецкого художника Альбрехта Дюрера. Что этот город с самого начала находится в тесной связи с Европой и его культурой, что Харьков со времён Дюрера связывает традиционная дружба. Что 25 лет со дня основания независимой Украины и начала дипломатических отношений между Германией и Украиной, что дружба наша настолько тесная как никогда раньше. 
 
Перед створенням муралу на Пушкінській, 28 в місті провели конкурс на кращий ескіз серед студентів і випускників факультетів творчих напрямків. Його переможець Олексій Постульга у якості призу візьме участь у стріт-фестивалі, що пройде в Нюрнберзі.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу