На пути к электронному обороту документов

9 ноября 2017, 14:06
 

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про електронні довірчі послуги». Документ спрямований на реформування національної нормативної бази у сфері електронного цифрового підпису, розбудову єдиного простору довіри на основі системи електронних довірчих послуг.

Загалом мова йде про перехід з паперового документообігу на електронний. І це зможуть відчути на собі не лише підприємці, чиновники, а й звичайні українці. І вже у 2018-му році, а саме тоді запрацює новий закон, люди отримають перевагу.
 
Олег Михайлов адвокат
 
В том, что бюрократия, теоретически, должна потерять преимущество  - у кого бумага, у кого подпись, тот и молодец. Электронный документ должен лучше быть виден, потому что он должен быть постоянно в открытом доступе, если он не имеет никаких грифов.  Он должен упростить жизнь человеку тем, что он не должен никуда ходить, ничего доказывать и никуда не носить бумаги, с какими-то печатями, с супер-справками и тд.
 
Та попри реформи документообігу, яка націлена на полегшення та доступність, є в новому законі і прогалини, зазначає Олег Михайлов. Адже є неоднозначі трактування. Як приклад, в законі не прописано, що є центральним органом, який буде контролювати та створювати належні умови для ведення  реєстрів і надавати послуги, пов'язані з електронним підписом, печаткою, а також з електронними базами даних.  Та все ж, правозахисник висловлює сподівання, що протягом року, цей орган буде створений і готовий для безперебійної роботи і вже тоді можна буде не лише користуватися електронними документами, а й бачити кому не вигідні такі нововведення.
 
Олег Михайлов адвокат
 
Те, кто хотят упростить систему государственной власти, они, однозначно, будут рады такому закону. Те, кто будет пытаться с помощью своей должности заработать неправомерную выгоду, они будут стараться эту систему, как можно дольше не запустить.
 
Ще один етап нововведення - це психологічний перехід більшості населення від паперових документів до електронних. Та вже зараз люди до цього поступово звикають, наприклад, документ права власності на житло, або розкіш вноситься до електронних державних реєстрів.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу