Военные городки могут перейти на баланс местных общин

30 июля 2012, 17:01
 

В Україні близько двох тисяч військових містечок. Довгі роки міністерство збройних сил практично не переймалося долею тих хто там мешкає. Останні масштабні реконструкції та ремонт житлового фонду проводились, ще за радянських часів. Два роки тому стан справ змінився. Міністерство та влада на місцях почали співпрацювати, і це вже дало результат.

Мікрорайон міста Чугуєва і в водночас військове містечко – Башкирівка, святкує день народження. Сорок років тому тут з’явився перший будинок. У незалежній Україні військове містечко стало частиною Чугуєва, а ось будинки і земля так і залишилися у власності військових. Протягом двадцяти років у  збройних сил не вистачало коштів на підтримку свого житлового фонду, а міська влада, за законом, не мала права ремонтувати будинки. Тільки коли до переговорів приєдналися народні депутати, справа зрушила з мертвої точки.      

Дмитро Шенцев ,народний депутат України:

-Если нам министерство обороны поможет. Оно обещает с достройкой недостроенного жилья, то есть мы введем дополнительные квадратные метры жилья в Башкировке и поможет с оформлением земли, чтобы дать нам юридическую возможность развиваться в этом направлении – все остальное мы сделаем сами. Как мы делаем уже в Чугуеве и здесь тоже. Ведь я сегодня уже говорил, когда совпадают и объединяются усилия, как самих жителей поселка, города, села, микрорайона, конкретно взятого двора, ОСМД или там улица – соединяются с усилиями исполнительной власти и нас депутатского корпуса мы имеем результат.

Якщо до справи стати всім миром, впевнені мешканці Чугуївщини, то вихід завжди можна знайти. Необхідно побудувати новий дитячій майданчик – житлова рада уклала угоду про державно – приватне  партнерство - і майданчик облаштували. Дорога потребує ремонту – місцева влада знайшла позабюджетні кошти.  Захотіли, щоб на ювілеї мікрорайону діти побачили військову техніку на якій працюють їх батьки -  також домовилися.

Сергій Лазута ,голова житлової ради мікрорайону Башкирівка:

-Чтобы люди посмотрели на нашу технику, какая она есть. Никто за 40 лет этого не сделал. Дети, люди нашего городка хотели бы это увидеть и они это увидели сегодня.

Підтримка народного депутата - не тільки під час свята. У районі знають: до Дмитра Шенцева завжди можна звернутися - і через громадську приймальню, і особисто. Результат? Це і нові дитячі майданчики, і ремонт доріг, і навіть справи духовні.    

отець Петро, настоятель Свято-Покровського собору у Чугуєві:

-Под его патронатом и инициативой идет реконструкция собора и надеемся, если на то будет божья воля, божья милость, на Покров, на престольный праздник – будет купол и крест.

На ювілей Башкирівки, мешканці району отримали від свого народного депутата, ще один подарунок – святковий концерт. Привітала городян зірка української естради Ніна Шестакова.

Андрій Соловйов, Євген Карпенко, Харьковские Известия.   
 

Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу