В Харькове открыли первый в Украине детский хоспис

12 октября 2017, 15:34
 

У Харкові відкрився дитячий хоспіс. Це перший повноцінний медичний заклад в Україні такого профілю. Фахівці наголошують що така потреба була. Необхідно було створити заклад саме для важкохворих дітей, де б їм надавали повноцінний, постійний медичний догляд та соціальну і психологічну підтримку. І доречі не тільки дітям, а й їхнім батькам, які також потребують і навчання, як піклуватися про хвору малечу, і поради, як виховувати дитину з особливими потребами.

Ось таке відділення паліативної допомоги для дітей з інвалідністю, які мають важкі хронічні захворювання - перше не тільки в Харкові а й в Україні. Цей великий комплекс і є дитячим хоспісом, повноцінно функціонуючим медичним закладом. Його створили на базі 5-ої міської дитячої лікарні. І це стало значущую подією для всього Харкова, адже заклад такого рівня на сьогодні єдиний в Україні. 
 
Геннадій Кернес Харківський міський голова 
 
То что мы открываем в эти дни такое учреждение, я считаю, это заслуга всех жителей Харькова, потому что это впервые в Украины именно в Харькове открылся детский хоспис. 
 
Дитячий хоспіс розрахований на 20 лІжок і повністю пристоссований для важкохворих дітей, що дозволяє забезпечити практично індивідуальний догляд за кожним. Тут є пандуси і підйомники, комфортні палати, ігрові кімнати, місця для відпочинку, зали для проведення фізкультури та масажу, гідропроцедурні.  Що ж до віділення, то воно оснащене сучасним лікувально-діагностичним обладнанням і системою екстренного зв"язку "пацієнт-медпрацівник". 
 
Юрій Сороколат директор Департаменту охорони здоров'я
 
Мы должны были провести такой ремонт и подготовить так помещения, чтобы они были удобны для использования и проживания и ребёнка, и его родителей, чтобы можно было оказывать полноценный уход.  Собран огромный опыт, который существует на сегодняшний день в мире для таких подразделений.
 
Посол Японії в Україні, що перебуває з візитом у Першій столиці, сьогодні на запрошення Харківського міського голови Геннадія Кернеса, став першим іноземним гостем, який ознайомився з можливостями дитячого хоспісу. 
 
Шігекі Сумі Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні 
 
Я дуже радий, що присутній на відкритті цього медичного закладу. А ще я радий впевнитится що цей хоспіс обладнаний чудово, на рівні світових стандартів. І безумовно він стане хорошим прикладом для інших областей України того як треба надавати медичні послуги. Мені відомо, що це перший в країні дитячий хоспіс і саме в Харкові. Я дуже сподіваюсь, що і інші послідують за вами. 
 
Діти зможуть перебувати у хоспісі 3 місяці, за потреби цей термін може бути і подовжений. Працюватиме з ними цІла команда кваліфікованих спеціалістів: лікарі, психологи, логопеди, реабілітологи. До сьогодні такі заклади паліативної допомоги існували тільки для дорослих. Втім, як зазначають фахівці, такої ж спеціалізованого медико-соціального допомоги потребували і діти. 
 
Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення 
 
К большому сожалению 500 детей, которые имеют тяжёлую форму инвалидности группы А. 211 детей с онкологией, половина из которых это заболевания крови - это большая потребность. Есть семьи, для которых это большая проблема и это учреждение будет определённой площадкой для передышки для обретения такого стабильного состояния, которое поможет им с этим ребёнком жить дальше.
 
На проведення ремонту і устаткування закладу з міського бюджету було виділено близько 10-ти мільйонів гривень. Ще півмільйона було використано позабюджетних коштів. Адже до створення дитячого хоспісу у Харкові долучились і небайдужі люди, а також благодійні фонди, комунальні підприємства. 
 
Геннадій Кернес Харківський міський голова 
 
Хотел бы сказать всем спасибо всем спонсорам, харьковчанам, кто поддерживал, волонтёрам, медицинскому персоналу за такое хорошее человеческое отношение и дело, которое сделано. В таких помещениях не должно быть улыбок, но могу сказать вам, что радуется душа, что такое сделали.
 
Попіклувалися і про благоустрій зовні. Територія навколо впорядкована, озеленена, обладнана спеціальним ігровим майданчиком для дітей з обмеженими можливостями. Вже від завтра хоспіс готовий прийняти перших дітей.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу