В Харькове создали архив устных историй ликвидаторов и пострадавших от чернобыльской катастрофы

25 апреля 2017, 14:58
 

Історії про Чорнобиль очима очевидців. В Харкові створили "Електронний архів усних історій", які можуть почути всі бажаючі. Такий проект розробили керівники "Чорнобильської історичної майстерні", яка вже протягом 5 років працює у Харкові.

Сховище пам'яті та історії. Такою є "Чорнобильська історична майстерня", що відкрила свої двері для відвідувачів п'ять років тому. Спочатку вона створювалася, як освітній проект, завдяки якому діти та підлітки могли дізнатися різні факти про катастрофу, що сталася на атомній електростанції.
 
Анатолій Губарєв голова Харківської міської громадської організації "Союз Чорнобиль"
 
Здесь на протяжении 5 лет проводились экспозиции различных выставок, ежеквартально мы меняли экспозиции о жизни "чернобыльцев", об экологии, об альтернативных источниках энергии и не только. Более 20 тысяч учеников, студентов, курсантов прошли через чернобыльскую историческую мастерскую.
 
Та поступово місія "Чорнобильської історичної майстерні" стала більш масштабною. Тут допомагають вирішувати нагальні проблеми учасників та постраждалих від вибуху на атомній електростанції. Віднедавна всебічну підтримку стали надавати і вимушеним переселенцям із зони АТО.
 
Любов Негатіна керівник проекту "Чорнобильська історична майстерня" 
 
Юридические консультации, и всё прочее, мы предоставляли людям. В первую очередь, конечно, "чернобыльцам". Потому что в Харьковской области более 2 тысяч "чернобыльцев", которые переселены из зоны АТО.Те этапы, которые проходили "чернобыльцы-переселенцы" в своё время, 31 год назад, они, к сожалению, сходны с теми, которые проходят участники АТО и люди, которые были перемещены на территорию Украины.
 
Серед масштабних проектів керівників чорнобильської майстерні стало створення унікального архіву усних історій. Його склали зі спогадів ліквідаторів та людей, яки на власні очі бачили наслідки вибуху на атомній електростанції.
 
Любов Негатіна керівник проекту "Чорнобильська історична майстерня" 
 
Со стороны человеческого аспект чернобыльской аварии он фактически не исследован. И я очень надеюсь, что наш архив устных историй будет толчком к их исследованию. И мы сейчас открываем сайт "1986.org.ua", на котором есть раздел "Архив устных историй"
 
В планах, кажуть автори проекту, перекласти архів усних історій на кілька іноземних мов. Аби цю інформацію мали змогу отримати мешканці багатьох країн світу.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу