11 миллиардов понадобится Украине, чтобы в этом году осовременнить пенсии

20 апреля 2017, 13:30
 

11 мільярдів гривень до кінця року знадобиться Україні аби провести усучаснення пенсій. Це торкнеться близько половини нинішніх українських пенсіонерів. Кому і наскільки слід очікувати надбавки?

Для півмільйона працюючих українських пенсіонерів буде скасовано оподаткування пенсій. Для держбюджету це обійдеться в майже 700 мільйонів гривень. Ще близько 11 мільярдів докінця року знадобиться аби усучаснити пенсії. Такі цифри озвучив віце-прем"єр Павло Розенко. 
 
Павло Розенко віце-прем'єр України 
 
Ми сьогодні маємо позитивний ефект від підвищення мінімальної зарплати до 3200 гривень. І Пенсійний фонд отримав доходів приблизно на 5 мільярдів більше, ніж ми планували. Тобто якщо такі темпи росту економіки зберігатимуться і надалі , то ці 11 мільярдів гривень станом на жовтень будуть без будь-яких додаткових вливань з державного бюджету.  
 
За словами Розенко, на сьогодні для українців, які отримують пенсію від 1,5 до 4 тисяч гривень, підвищення її розміру не відбувалось з 2012 року. Каже, це соціальна несправедливість. Тож аби виправити ситуацію з 1-го жовтня в Україні, в рамках проведення пенсійної реформи, і було заплановано, так званне, усучаснення пенсій. За данними Мінсоцполітики, на підвищення можє розраховувати щонайменше половина нинішніх пенсіонерів, а це 5,5 мільйонів. Близько мільона з них отримають додатково більше тисячі гривень; майже один мільйон - меньше 200-т гривень, а от всі інші отримуватимуть надбавку - від двохсот до тисячі гривень. Тож розбагатіють не на багато і далеко не всі, зазначають  в українському Інституту демографії та соцдосліджень.
 
Лідія Ткаченко провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України
 
Не отримають підвищення ті, хто працював на низькій зарплаті в бюджетній сфері і, наприклад, у сільському господарстві. Більша ймовірність отримати надбавку у тих, зто працював у промисловості, особливо на виробництві, де нараховувався пільговий стаж. Або в тих, у кого стаж 40 років і зарплата в 1,5-2 рази вища, ніж в середньому по країні. 
 
Втім, згідно оцінки Міжнародної організації праці, розмір середньої пенсії має становити мінімум 40% від середньої зарплати. Якщо менше, то це вже порушення прав людини на соцзахист, констатують науковці. 
 
 
Світлана Жовнір старший науковий співробітник Інституту економіки і прогнозування НАН України 
 
В Україні максимальний показник був в 2009 році, коли пенсія становила 49% від середньої зарплати. А минулого року цей показник впав до рівня 2004 року, приблизно 32%, що говорить про дуже низький рівень забезпечення громадян. 
 
Тому, зазначають експерти, для проведення пенсійної реформи необхідно враховувати всю нюанси, що впливають на розмір пенсій. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу