Лесники Харьковщины провели учения в Изюмском районе

Игорь Бескровный, 11 июля 2015, 10:39
 

Від тридцяти з плюсом, а то й вище. На Харківщину знову прийшла спека. Температурні показники вкотре змушують лісничих області бити тривогу і бути на поготові. Адже пожежа особливо в хвойному лісі, кажуть, поширюється за секунди. І це не теорія, а реальна невтішна практика.

Борис Білоус начальник Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства

У нас ежегодно происходит порядка 80 пожаров лесных и площадь порядка 50 га. Вот на сегодняшний день 41 пожар, 21 га по площади. Если это низовой пожар, то ущерб как-бы несущественный, если идёт по молодым культурам то это значительный, но если это верховой пожар, то тут уже уничтожается деловая древесина и поэтому там ущербы идут очень значительные. Потому что на их восстановление требуются десятки лет.

Задля попередження виникнення пожеж лісничі області проводять не тільки теоритичні заняття, а і практичні. Умови максимально наближені до реальних. За легендою, маленьке вогнище, що залишили після себе відпочивальники у хвойному лісі, стало поширюватися.

За лічені хвилини перед об'єктивом телекамери вони виконали свою роботу навідмінно - полум"я приборкане. Але в реальному житті, кажуть лісничі, вогонь може вести себе досить непердбачувано. Якщо власних сил не вистачає, на допомогу хранителям лісу приходять місцеві рятувальники.

Андрій Сосков начальник Ізюмського районного відділу ГУ ДСНС України в Харківській області

С учётом географического месторасположения, у нас на территории Изюмского района находится порядка 38 000 га хвойных лесов очень опасных в пожарном отношении. Летом у нас налажена постоянная связь с директором лесного хозяйства и главная задача в этих условиях является недопущение переростания масштабов лесных пожаров до масштабов чрезвычайной ситуации. Поэтому максимально в случае возгораний мы максимально используем технику. У нас на вооружении есть КАМАЗ 8-ми тонник с большим запасом воды, поэтому немедленно к месту направляются транспортные средства.

Чималі сили, кажуть фахівці, витрачаються для гасіння лісових пожеж - десятки людей та техніки. А причиною всьому зазвичай стає типова людська витівка. Незагашене багаття.

Борис Білоус начальник Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства

Ну все пожары, которые произошли в этом году, 99% это человеческий фактор.

Тож лісничі в спекотний період закривають шлагбаумами всі в'їзди до лісів та проривають уздовж лісосмуги канали, аби унеможливити розповсюдження вогню. Ще одна не менш важлива з проблем про яку розповідають лісоводи - засміченність.

Ось такі купи непотребу залишають після себе відпочивальники, констатують лісничі. Деяки навіть на замислюються, яка це шкода екосистемі. Бо все це сміття не перегніває роками.

Володимир Шаповалов головний лісничий Ізюмського лісництва

Для запобігання цього лісова охорона проводить рейди, на данний момент складено 50 протоколів по ст.73 - "Засмічення лісових масивів", штраф передбачений від 51 до 85 гривень. Але не звачаючи на це, скільки б ми не складали протоколів, треба щоб була сознатільность у людей, щоб після відпочинку залишити таке місце, як ти до того приїхав. Щоб все було чисто. Тому що двірників в лісі немає!

Тож лісничі вкотре звертаються до людей, аби ті не смітили в лісі та відпочиваючи не розводили вогнищ особливо в літню спеку. Бо, щоб виросло одне дерево, потрібні десятки років, а для знищення вистачить кілька хвилин!

Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу