В Харьковском облсовете охотникам и рыболовам Харьковщины угодья выделили, а осуществлять свою деятельность пока что не разрешили

Алина Фирсанова, 4 июля 2015, 19:29
 

На Харківщині питання офіційного дозволу полювання та рибальства вже протягом півтора року турбує як самих мисливців, так і владників області. Адже терміни договору про виділення мисливських угідь минули торік, у січні. Тож, більше сотні мисливців ще взимку відстоювали свою думку, пікетуючи під стінами обладміністрації. Вимагали закріпити за ними угіддя, та тоді агенція лісового господарства, - розповідали, не йшла їм на зустріч.

Володимир Іванченко голова харківської міжрайонної організації українського товариства мисливців та рибалок

Все вопросы, что касались агенции лесового "господарства", они, нам сказали, что они практически были не выполнимы. Хотя бы по одной простой причине, что мы должны подписать, дать согласие со всеми охотничьими... со всеми "землекористувачами". Если даже в Харьковском районе у нас 15 с половиной тысяч "землекористувачив" и мы должны с каждым из них подписать этот документ. То есть, если по 10 человек каждый день мы подписывать будем, сколько нам лет надо, чтоб подписать? Это немыслимое дело. Вот эти надуманные требования, надуманные требования, они во-первых... это специально для того, чтобы унизить нас, как охотников, как нашу организацию унизить. И не дать возможности закрепить охотничьи угодья, а в это время идёт полный разгул браконьерства.

Наразі, конфлікт вирішено, - повідомили мисливці. Дійшли згоди під час останньої позачергової сесії харківської облради. Як наслідок, території для полювання у дев'яти районах Харківщини надали в користування мисливським обласним організаціям. Та от тільки полювати і рибалити так не дозволили. В облраді наголосили, спочатку необхідно, аби профільні фахівці місцевого самоврядування та науковці сформували територіальні мапи, де буде зазначено всі червоні зони Харківщини та інші місця, де полювання заборонятиметься.

Сергій Чернов голова Харківської обласної ради

Де сьогодні є національні заповідники, де заповідники місцевого значення... де можна полюватись, де не можна і таке інше. Треба, щоб усі все це розуміли. Бо це і безпека людей, це майбутнє наших лісів, тваринницького світу і таке інше. Я просив би тут Вас разом з науковцями більш таку чітку позицію... і готуйтеся до звіту.

Тож, лишилося тільки узгодити певну документацію, - зазначили фахівці, тоді й можна буде полювати і риболовити. Один із любителів гострих відчуттів Олексій Тесаловський, який займається полюванням вже кілька років, говорить, з рішенням облради згодний. На думку Олексія, такі формальності потрібні, зважаючи на настрої населення регіону, що виникли у зв'язку з ситуацією на сході країни.

Олексій Тесаловський мисливець

Харьковский областной совет в данном случае принял правильное решение. Если процесс контролируется, то я не вижу здесь никакого противоречия. Ситуация сегодня не стабильна. Ну, мы понимаем, что огнестрельного оружия и так находится довольно большое количество в руках разных людей. Охотники - это очень организованные люди. То есть, мы как бы "играем по правилам". И в нашем случае, лично я считаю, что разрешить охотиться можно. Когда процесс под контролем, когда, ну простите за слово, нет беспредела, то это нормально.

Тож, тільки коли дозвільну документацію остаточно підготують: встановлять чіткі межі територій, де полювання та риболовля не викликатимуть будь-яких негативних наслідків, тоді й розпочнеться у мисливців та рибалок Харківщини новий сезон. Що це по термінам, поки ніхто не може сказати.

Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу