В Харькове -первый пожар в этом году из-за кондиционера

15 мая 2012, 18:16
 

Пожежа через кондиціонер сталась у будинку двадцять три, по вулиці Золочівській. На щастя обійшося без жертв, однак майже все майно власників знищено.

Євгенія Кутнова,  кореспондент:

-Пожежа сталась на дванадцятому поверсі в цьому будинку. Господарів квартири на той момент вдома не було. Сусіди почули запах диму та одразу викликали МНС-ників.

Та ще до їхнього приїзду, додому повернувся і господар квартири. Відчинив квартиру, а туди не зайти, все горіло. Очевидці розповідають, пожежні приїхали за кілька хвилин та одразу погасили полум"я.

Надія,  очевидець:

-Это часов в девять, а когда загорелось, кто его знает, когда уже заметили. Дым шел, и воняло сильно, мебель ихняя вся погорела, вон лежит.

Квартира вигоріла майже вщент. Однією з причин загоряння екперти називають замкнення в кондиціонері. Прилад пропрацював рівно рік,- каже господар. За цей час проблем з ним не було.

Віталій Юрченко,  власник квартири:

-Вот проводка, все целое, а вот место, где он висел, пораженное место. Приехал инспектор и сделал заключение, что это коротнул блок питания в кондиционере. Гарантия только прошла и его коротнуло.

Тож претензій вже висувати не має можливості, говорить Віталій і додає, наступного разу при виборі кондиціонеру буде обережнішим. А зараз добре, що друзі допомагають з ремонтом.

Віталій Юрченко , власник квартири:

-Везде надо делать ремонт, потому что шли самые угарные газы, черные такие, пластмас горел. Тысяч пятьдесят- сорок, с ремонтом, в коридоре надо делать ремонт, в моей комнате.

МНС-ники ж, які підтверджують попередню причину загоряння, кажуть, обережнішими з кондиціонерами потрібно бути не лише під час їх купівлі, а й протягом усього часу експлуатації. Треба слідкувати за технічним станом приладу.

Ігор Лупандін , помічник начальника ГУ МНС України в Харківській області:

-У нас как только начинается год, у нас пожаров до десяти в год, связанных с кондиционерами, они эксплуатируются с нарушением правил, есть правила эксплуатации, есть подготовка к сезону, их очистка, техническое обслуживание. Это необходимо делать.

Та того дня пожежа у місті сталась і без кондиціонера. У Фрунзенському районі по Салтівському шосе двісті шістдесят. Там МНС-ники врятували сімох людей, серед них двоє дітей ,  а ще десять чоловік евакуювали.

Ігор Лупандін , помічник начальника ГУ МНС у Харківській області:

-Горело на шестнадцатом этаже, произошел пожар, огнем было все охвачено в квартире, пламя, задымление вентканалов.

Задимлення було через те, що господар квартири, де сталось загоряння намагався самотужки погасити вогонь. Та лише втратив час. Рятувальників викликали сусіди поверхом нижче. МНС-ники швидко ліквідували полум"я. Наразі встновлюють причину пожежі та підраховуються збитки.

Євгенія Кутнова, Євген Шинкаренко. Харьковские Известия
 

Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу