В Харькове создают роботов по принципу живых организмов. Одного из них зовут "Йоша"

7 марта 2015, 16:20
 

В ногу з часом. Наразі, світові винахідники намагаються створити людино-подібних роботів. Тож в Харкові, фахівці даної галуці також не пасуть задніх у розробці автоматизованих технічних систем. Вони створили "залізну людину" на ім'я Йоша. Все приладдя коштувало понад півсотні тисяч гривень.

Цей робот, говорять харківські винахідники, унікальний. Подібних аналогів більше немає в Україні. Адже Йоша був задуманий авторами, як робот-офіціант, тож він вміє розливати напої в стакани і подавати посуд.

Діана Стрілець керівник навчального центру робототехніки

Он умеет передвигаться, умеет разговаривать. У него в каждой руке по 5 степеней свободы, он может делать сложные манипуляции руками, вот. Когда он разговаривает, он двигает подбородком. Это тоже создает такую иллюзию того, что, действительно, робот разговаривает, что живое сущетво.

Така "харизматична" металева лялька зроблена в повний зріст людини і важить вона сімдесят кілограмів. Пересувається Йоша на платформі з колесами, живиться завдяки електроенергії, від автомобільного акумулятора. Тож він може працювати автономно близько п'яти годин поспіль. Голос робота, повідомив один з його творців Володимир Шашковський, - штучний, слова складаються з окремих букв і звуків.

Володимир Шашковський один з творців робота

Там синтезатор голоса, в котором фонемы стоят. Каждому, каждой букве написанного текста соответствуют фонемы и из них складываются слова. Поэтому он иногда не так уж правильно говорит. На текущий момент проблемы с синтезаторами голоса нет совсем. Многие большие компании и есть открытые продукты, которые позволяют это делать.

Крім голосових технологій, у розробці робота Йоші харківські конструктори, програмісти та студенти технічних ВУЗів використовували й інші методики. І тепер управляти роботом можна дистанційно, завдяки ноут-буку через Wi-Fi. Такими складними проектами, розповіли в Харківському навчальному центрі робототехніки, займаються переважно дорослі фахівці. А ось для маленьких учнів центру існують інші завдання, але не менш цікаві.

Діана Стрілець керівник навчального центру робототехніки

К нам приходят также ребята помладше. Начиная с 7 лет уже дети начинают интересоваться робототехникой. И они применяют свои знания для создания каких-то более маленьких проектиков. Это какие-то бегающие паучки, собачки, машинки.

Серед усіх автоматичних пристроїв, створених за принципом живого організму, харківські винахідники встигли прославитися ще й роботом "скелелазом", до речі, завдяки якому творці посіли призове друге місце на змаганнях з робототехніки в Словаччині.

Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу