От плантации до квартиры. Где и как выращивают главное новогоднее дерево и на что следует обратить внимание покупателю, чтобы не попасть впросак

23 декабря 2014, 21:01
 

До Нового Року залишився тиждень. Люди готуються до свята, головним символом якого є прикрашена ялинка. Саме ж деревце вирощують у лісництвах та зрізаючі, наділяють його біркою, зі спецкодом на якому власне і зашифрована вся інформація про дерево.

Ігор Бескровний кореспондент

Перед тим як головне новорічне дерево потрапить до домівок городян його вирощують ось на таких плантаціях. Одна з таких знаходиться в Змієвському лісгоспі. Тут ялинки вирощують до семирічного віку.

На цей новий рік у лісництвах області заготовлено тридцять тисяч ялинок. Цього вистачить, щоб повністю забезпечити Харків та інші міста обласного центру та не створювати штучного ажиотажу. Коли новорічне дерево вже досягло необхідного віку та розміру його спилюють. Тим самим прорізаючи плантації і даючи можливість рости більш маленьким ялинкам.

Далі ялинку клеймять.

Потім чепляють бірку. Саме по ній можна дізнатися чи законно спиляна ялинка. Дізнатися про це може і сам покупець зайшовши з мобільного на відповідний сайт.

Віталій Пархоменко інженер державного підприємства "Зміївське лісове господарство"

Вибираємо серію бірки, далі вводимо номер бірки. І натискаємо поіск. І програма видає, де ця ялинка заготовлена. В даному випадку - це новорічна ялинка Харківського обласного управління Змієвське лісдержагенство.

З ялинкою без бірки вас можуть оштрафувати правоохоронці, бо це згідно Кодексу України про адмінпорушення ви стаєте співучасником злочину. Це карається від 85 до 170 гривень. Цьогоріч ціна на ялинки в лісгоспах зросла але ненабагато, на 6 гривень.

Віталій Скляров директор державного підприємства "Зміївське лісове господарство"

Ялинка другого гатунку до метра коштує 54 гривні, ялинка до двух метрів - 66 гривень. Два метри і більше - 74 гривні. Також у нас е кримська сосна ціна якої до метра - 96 гривень, і від метра до двух - 174 гривні.

На ялинкових базарах ця ціна трохи вище. Покупцю обираючи ялинку слід звернути на наступне, щоб обрати гарний товар.

Олег Баранов помічник лісничого

Если ель заготовлена неделю назад ветки они гнутся, они эластичные как пружинистые. Если они заготовились гораздо позже, то берёшь вот так ветку и она лопается. Вторым делом берёте вот так хвою, её вот так аккуратненько растираете - нюхайте запах. Если хвоя сухая от неё уже аромата не будет и она будет опять таки лопаться. И легко узнает ещё по срезу сосны. Вот этот срез, мы её буквально срезали день два назад. Видите срез свежий видно, что выступает сама смола - живица. Если срезана давно - смола берётся шариками, а по самому контуру такой вот наплыв. Это говорит о том что смола засыхает и получается как бы такое загноение.

Але головне кажуть лісничі, спочатку необхідно перевірити наявність бірки. Адже новорічне дерево без неї є незаконно зрубаним.

Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу