Сегодня 06 декабря

в Харькове

Фотовиставка «Нескучне: фотопогляди» в галереї «Мистецтво Слобожанщини»

З 22 листопада по 14 грудня 2019 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини експонується художня фотовиставка, присвячена Зінаїді Серебряковій, «Нескучне: фотопогляди».
 
Фотовиставка «Нескучне: фотопогляди» створена за результатами фотоконкурсу, який проводився протягом 2019 року Неформальним товариством друзів Зінаїди Серебрякової та галереєю «Мистецтво Слобожанщини».
 
«Нескучне — батьківщина славетної художниці, тут вона народилася, жила, створила свої всесвітньо відомі шедеври. І хоча від будинків Лансере та Серебрякових не залишилося й сліду, але природа, увічнена мисткинею, майже та сама і надихає й сьогодні художників та фотографів на творчість, - презентують організатори. - Глядач буде зачарований світлинами Володимира Оглобліна, Олени Долженко, Євгена Олексієнка, Інни Можейко та інших «мисливців за прекрасною миттю» і обовʼязково піде з виставки з гармонією в душі і радістю на серці».
 
Урочисте відкриття фотовиставки відбудеться сьогодні, 22 листопада, о 17:00.

Виставка живопису та графіки «Барвисті візерунки» в Художній галереї ім. Г. Семирадського 

«Бажання зафіксувати найкращі моменти життя в малюнку - одна з домінуючих мотивацій її творчостi. Деякi роботи зроблені "на рівні ідеї", як часто малюють діти, кваплячись зафіксувати щось, що вразило, запам'яталося і змусило взятися за олiвець. Іноді приводом для створення нової роботи може послужити просто поєднання кольорів або освітлення, кущ чайних троянд в червні або рясний м'який сніг в грудні. Її роботи - це картинки-казки, картинки-мрії, картинки-спогади. Головними героями сюжетів є діти - чисті, щирі люди, які ростуть і мріють. Найчастіше дітвора літає - це символ духовного росту людини, а також символ душевного підйому та окриленностi», - відзначають організатори.
 
Велика кількість дитячих книжок проілюстрована художником Наталією Бендус-Петровською. Як художник – ілюстратор працює з 2005 року з різними видавництвами України. Наталія входить до п’ятірки кращих художників-ілюстраторів дитячих книг в Україні.
 
Станкові роботи художниці зберігаються в приватних колекціях України, США, Німеччини та Ізраїлю.
 
Коли: 28.11.19 - 25.12.19.
Де: площа Свободи, 6 ( північний корпус ХНУ им. Каразіна).
Час роботи: ВТ-СБ, 12:00-18:00.
Вхід вільний.
 

в Украине

День Вооруженных Сил Украины

День Вооруженных сил Украины отмечается 6 декабря. В 2019 году он выпадает на пятницу.
 
Дата праздника выбрана неслучайно. Вскоре после обретения Украиной независимости, 6 декабря 1991 года, был принят закон "О Вооруженных силах Украины". А в 1993 году этот день появился в официальном календаре украинских праздников.
 
Этот день посвящен всем украинским военнослужащим, которые служат или ранее служили в украинской армии. Именно на армию, согласно Конституции Украины, возлагаются задачи по обороне страны, защите ее суверенитета, территориальной целостности и неприкосновенности.
 
На сегодняшний день в состав Вооруженных сил Украины входят Сухопутные войска, Воздушные и Военно-морские силы, а также Десантно-штурмовые войска и Силы специальных операций.
 
В День Вооруженных сил Украины во многих городах традиционно проводится торжественное возложение цветов к могиле Неизвестного солдата, божественная литургия, собрания, церемонии вручения государственных наград и премий, а также концерты и другие праздничные мероприятия.

в Мире

День святого Николая у западных христиан

Рождественские праздники в Европе начинаются со Дня святого Николая, который отмечается 6 декабря.
 
В этот день католики почитают память святого Николая, покровителя путешественников и детей. День святого Николая имеет религиозные корни и традиции празднования, выработанные в народе веками. О земной жизни святого Николая из исторических хроник известно немного. Родился он на территории современной Турции, примерно в 270 году, упокоился 6 декабря 342 года.
 
В 10 веке в Кельнском соборе в день памяти святого Николая 6 декабря ученикам церковноприходской школы стали раздавать сладости. А позже в Германии в домах стали вывешивать башмачки или носочки для того, чтобы святой Николай положил туда детям подарки. Эти традиции быстро распространились по всей Европе.
 
Правда, подарки получают в этот день только послушные дети, а непослушных ждут розги. Но в ожидании праздника дети стараются не шалить, и без подарков от святого Николая не остается никто.

Подписаться на новости

Выбрать по тегу